Neděle, 5 února, 2023

Harry Potter a šperky

Není snad nikdo, kdo by neslyšel smutný příběh mladého Harryho. Myslím, že ani sama spisovatelka J. K. Rowlingová netušila, že se její knihy, a později i filmové ztvárnění, stanou tak populárními. Jako fanoušci jste určitě záviděli Harryho kouzelné dovednosti, Hermioniny vlasy či schopnost neukojitelného vstřebávání informací. Ale  v ději bylo i několik vedlejších postav, které sehrály důležitou roli. No, ovšemže vám tu nebudu přehrávat celý děj, a protože se specializujeme na šperky, je jasné, že i v následujícím článku se dozvíte, jaké šperky byly použity.

Stejně jako Arabelin prsten, se šperky v Harry Potterovi pojí s určitými magickými vlastnostmi. Defakto všechno je v jeho světě magické a neuvěřitelné.

Zajímavosti

Jako opravdoví a zvědaví fanoušci či nadšenci, jste určitě zjistili, že si můžete koupit zájezd a podívat se na místa, kde se natáčelo. Podle fotografií pořízených od zájezdníků je vidět, že tato místa mají své kouzlo i bez dalších počítačových úprav. Já osobně jsem vždy chtěla nastoupit do Bradavického expresu a při jízdě se dívat na okolí, které ubíhalo za okny i hercům při natáčení.


TIP: svatební oznámení minimal.


Další zajímavostí je, že jakmile vyšel první díl filmu Harry Potter a kámen mudrců, chtěli všechny děti v Anglii sovu pro posílání pošty. Ovšem je jasné, že sovy byly ve filmu nastrčeny pro okrasu. Takže si jistě domyslíte, jak pak chudáci sovy skončily.

Nakonec to nejlepší. V Anglii existuje škola, která se věnuje kouzelnickému světu. Škola se jmenuje Bothwell School of Witchcraft a úplně se distancuje od Bradavic. Každý návštěvník si užije několika hodinovou výuku, souboj a vše je završeno programem ve velké síni. Pokud budete chtít přijít, tak pouze sami za sebe, je zakázáno přijít jako jedna z postav Harryho Pottera.

Ale teď zase zpátky ke šperkům. Se správně zvolenými šperky můžete vypadat kouzelně i bez magického světa. Pojďte se podívat na tyto stříbrné šperky nebo na nabídku zlatých šperků.

Jesli Vás zajímá Harry Potter pak doporučuji článek Fenomén Harry Potter a šperky v knize a filmu na našem blogu.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora