Neděle, 5 února, 2023

Kouzlo je v každém z nás

Představovali jste si už někdy, že jen zatočíte kouzelným prstenem a všechno se ve Vašem životě změní? Splní se Vám každé přání, přemístíte se kamkoliv si přejete nebo se k Vám vrátí Vaše ztracené věci? To všechno se děje právě v pohádkách.

Jak pohádky vznikaly? Lidé dříve neměli televizory, a dokonce ani noviny. Večery trávili pospolu, vyprávěli příběhy, a jak se takové příběhy předávaly, postupně se v nich objevovala kouzla, čáry, zázraky i nerozluštitelná tajemství.

Kdo vyrážel v noci na cestu, za stromem ho leckdy vylekaly stíny nebo podivné zvuky nočního lesa, a rázem byla na světě vyprávěnka o hejkalech a strašidlech.

A že v pohádkách vždycky všechno nakonec dobře dopadne? To je přece skryté přání nás všech, aby každé trápení a starosti nakonec skončily a v našem životě se zase rozsvítilo slunce.

Přečtěte si na blogu o původu pohádek, ale i o tom, že nejen prsten je pohádkovým šperkem.

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavostech, módě či špercích nebo drahých kamenech? Mrkněte na náš blog. Můžete si zde například přečíst o supermodelkách jako je Kate Moss nebo jaké informace skrývají znamení zvěrokruhu.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora

- Reklama-