Neděle, 5 února, 2023

Lodičky Mary Jane – o jaký model se jedná?

Široká nabídka dámské obuvi umožňuje vytvářet různé styly s módními botami v hlavní roli. Mezi mnoha modely najdeme ty, které by měla mít ve svém šatníku každá žena. Patří mezi ně mimo jiné velmi ženské lodičky, které mohou být opravdu univerzální a hodí se jak k elegantním stylizacím, tak k volnějším kombinacím ve stylu smart casual. Lodičky Mary Jane jsou považovány za velmi ženské a elegantní. Jaké jsou vlastnosti tohoto modelu a k čemu ho nosit?

Odkud se vzaly lodičky Mary Jane?

Lodičky Mary Jane byly původně považovány za obuv unisex – nosili je muži i ženy. Elegantní obuv na jehlovém podpatku s charakteristicky zaoblenou špičkou a tenkým páskem na nártu byla považována za seriózní obuv pro bohaté vrstvy. Ve 30. a 40. letech 20. století se však lodičky začaly považovat výhradně za dámskou a dívčí obuv. Později je popkultura převzala pro nejrůznější stylizace v nezměněné podobě, ale díky drobným modifikacím (přidání širokého podpatku, klínu nebo zesílení pásku na nártu) získaly nový vzhled. Tento klasický a nadčasový model obuvi je ideální jako dětská obuv na různé oslavy ve verzi bez podpatku, protože dokonale podtrhuje eleganci a styl oblečení. V dospělé verzi lodiček Mary Jane s podpatkem nebo platformou krásně zeštíhlují a zdůrazňují nohy. Tyto boty vděčí za své jméno komiksové postavičce „Buster Brown“. která nosila elegantní střevíce s vodorovným páskem na noze.

Co nosit k lodičkám na nízkém podpatku a lodičkám na platformě?

Jak bylo uvedeno výše, tento typ obuvi se hodí do každé stylizace. Lodičky na nízkém podpatku budou ideální pro ženy, které se necítí jistě na vysokých podpatcích a zároveň chtějí zdůraznit svou stylizaci. Výšku podpatku někdy určuje i dress code v práci a v takovém případě jsou ideální boty na nízkém podpatku. Lodičky na podpatku se skvěle hodí ke každodennímu oblečení do práce i do školy, na setkání s přáteli nebo na nákupy. Tyto boty kombinujte s jednoduchými chinos kalhotami nebo džínami, elegantní košilí nebo jednoduchým tričkem a svetrem nebo sakem navrch. Lodičky na platformě vypadají velmi žensky se vzdušnými jarními šaty nebo tužkovou sukní. Jsou vyšší než klasické lodičky díky nártu v přední části chodidla, takže budou vhodné pro nižší ženy. Tyto boty mohou vypadat skvěle s koženou bundou i módním trenčkotem.

Celkově jsou lodičky Mary Jane velmi ženskou a nadčasovou obuví pro každou příležitost. Pokud chceme bez ohledu na okolnosti a charakter schůzky vypadat módně a naši stylizace musí vypadat elegantně a stylově, vyplatí se vsadit na dámské lodičky. V internetových obchodech s obuví najdete různé typy lodiček, které se hodí pro každou příležitost a dokonale odpovídají našemu individuálnímu stylu.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora