Pátek, 24 března, 2023

Víte, co je nejjednodušší způsob, jak zůstat v kondici? Obyčejná chůze!

Každý lékař vám řekne, že byste měli chodit na zdravotní procházky. Jde o formu pohybu, kterou může do svého života začlenit každý bez ohledu na jeho zdravotní stav. Jde o zcela přirozenou a jednoduchou aktivitu. Málokdo si ale uvědomuje, že tímto způsobem můžete také zhubnout. Svižnější procházka vás udrží v kondici a vaše zdraví bude pevnější než dřív.

Lékaři doporučují každodenní procházky

Každý den vám postačí jen 20 minut pohybu na čerstvém vzduchu a budete zdravější. Snížíte tím riziko kardiovaskulárních onemocnění, cukrovky, stabilizujete krevní tlak i cholesterol. To platí pro každou procházku bez ohledu na to, kde žijete. Jestli se chcete zároveň nabít pozitivní energií, zajděte si pravidelně do parku, lesa nebo na louku.

Velkou výhodou je, že 20 minut denně má k dispozici každý z nás. Jestli máte doma psa, máte alespoň další důvod k jeho častějšímu venčení. Uvidíte, že pravidelný pohyb se vyplatí vám oběma. Chůze pro zdraví je vhodná pro každého bez ohledu na věk. A můžete díky ní postupně shodit přebytečné kilogramy a posílit zdraví celého organismu.

Nordic walking

V posledních letech je nordic walking velmi populární. Dříve speciální hole využívali jen senioři, ale v současnosti je využívá také hodně mladých lidí. Vybrat si musíte hlavně správnou špičku, aby byly hole vhodné na chůzi po trávě, hlíně nebo asfaltu. Při chůzi si navíc dokonale odpočine váš mozek, zatímco budete posilovat své svalstvo.

Jogging

Rychlá chůze nebo mírný klus se staly úžasnou volbou pro všechny, kdo chtějí hubnout bez běhání. Pohybem ke zdraví je rozhodně pravda a neměli byste to podceňovat. Jogging je skvělý pro každého, kdo chce pomocí chůze zhubnout. Klíčem k úspěchu pro jogging, nordic walking i běžnou chůzi jsou kvalitní boty. Nešetřete a nechte si poradit od profesionálů, aby vás nebolely nohy.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora