Neděle, 5 února, 2023

4 nápady pro ulehčení praní prádla určené všem unaveným ženám

Většina domácích prací má dvě vlastnosti: nikdy nekončí a vlastně nejdou vůbec vidět. Jednou takovou nekonečnou činností v každé domácnosti je praní. Většina žen z něj bývá zoufalá a hledá cesty, jak ten nekonečný koloběh aspoň trošku systematizovat. Máme pro vás dnes několik doporučení, jak na to.

1. Přemýšlejte už u nákupu oblečení

Až budete vybírat oblečení pro děti či pro sebe, přemýšlejte nad zvolenými materiály. Zkuste se vyvarovat všech nekvalitních syntetických látek, které vyžadují častou a navíc specifickou údržbu. Vsaďte raději na tradiční bavlněné kousky, které se dají prát na větší stupně a spolu navzájem. Naopak třeba merino vlna je také skvělá, protože ji často stačí jen vyvětrat a vrátit do skříně, její antibakteriální schopnosti jsou neuvěřitelné.

2. Třiďte barvy předem

Pokud vám to prostor jen trochu dovoluje, pořiďte si domů dva nebo ideálně tři prádelní koše, do nichž naučíte celou rodinu prádlo třídit hned při odkládání. I děti by měly třídit své dětské oblečení samy. Ideální řešení je koš na bílé prádlo, barevné a tmavé. Až se rozhodnete prát, stačí už jen naplněný koš vysypat do pračky a pustit odpovídající program. Pamatujte ale, že některé materiály vyžadují speciální péči, takové kousky raději odkládejte bokem.

3. Perte jeden den v týdnu

V mnohých domácnostech se pere, když je prostě chvilka volna. Výsledkem je ale často to, že už nestihnete prádlo přendat do sušičky, vyžehlit či poskládat a uložit do skříně. Všude po bytě se pak povalují kupky oblečení v různém stádiu čištění, které vám akorát kazí náladu a často ještě čisté prádlo přijde k nějaké újmě.

Mnohem lehčí je vyhradit si na praní jeden den v týdnu hned několik hodin a udělat všechny činnosti naráz. Večer je tedy prádlo nejen vyprané, ale i vysušené, vyžehlené a uložené na své místo. „Prací den“ je asi nejlepší cesta, jak nemít prádlo roztahané po bytě celý týden.

4. Pokud nemáte sušičku, vážně zvažte její nákup

Většina matek peroucí týdně deset i více praček jistě už doma sušičku má. Patříte-li ale mezi ty ženy, které se tomuto kroku stále brání, zvažte to. Úspora času a hlavně vaší energie je opravdu enormní. Nejen, že vám odpadne věšení prádla, ale většinu kousků nebudete muset ani žehlit a navíc stihnete týdenní špinavé prádlo zpracovat za jeden den.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora