Pátek, 24 března, 2023

50% řidičů neví, jakým nářadím vyměnit kolo!

Časy, kdy si každý majitel auta věděl na něm opravit v podstatě všechno trojicí klíče jsou beznadějně pryč. Dnes je doba zcela jiná a auta nabité elektronikou jsou často krát oříškem i pro automechaniky ze staré školy. Občas je autorizovaný autoservis jedinou možností. Jenže alespoň takový základ, jako výměna kola by měl být standardem pro každého. Divili byste se (a možná i ne), ale vůbec to tak není.

Většin mužů neumí vyměnit ani kolo

V dnešní době přibližně polovina řidičů ani neví, čím si mohou vyměnit kolo v případě defektu, Hrozivá statistika je na jedné straně pochopitelná, pokud si představíme hromady napíchaných slečinek s Gucci kabelkami na X5-kách, těžko si je představit v akci při výměně kola. Jistá česká pojišťovna na své stránce csobpoj.cz zveřejnila zajímavou studii. Podotýkáme, že ji dělala na vzorku 500 českých řidičů, avšak česká mentalita se od české asi příliš neliší, takže může jít o zcela hodnověrné výsledky.

Průzkum zjistil to, co si mnoho lidí možná myslí, avšak některé statistiky rozhodně překvapí. Až 71% žen při poruše auta volá svým partnerům nebo rodičům. Je až šokující, že 15% řidičů v autě vůbec rezervu nemá, nebo o ní neví. Na české poměry je zajímavé zjištění, že řidiči z Prahy si s defektem poradí hůře, než ostatní řidiči.

Šokující jsou výsledky při mladých řidičích do 26 let. Jen 33% z nich ví, jaké nářadí se při výměně kola používá a pokud se bavíme o řidičích do 26 let, je to jen necelých 25%. Co se týče asistenční služby, použilo by ji jen 40% mladých řidičů no a 10% mladých řidičů při při poruše volalo rovnou hasiče! Smutné. Nuže, zajímavé, ale je to aspoň fajn připomínka, abyste si možná obnovili své vědomosti ohledně výměny kola.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora