Neděle, 5 února, 2023

A přece se točí

Jak řekl slavný astronom Galileo Galilei. Astronomie byla věda, kterou se začali vědci zabývat už v 15. století. Vyráběli různé dalekohledy, kterými se snažili dohlédnout až ke hvězdám.

Postupně objevili sluneční soustavu a planety v ní. Slavného hvězdopravce nejvíce zajímala planeta Jupiter. Je krásně barevná a má zvláštní atmosféru.

Tato planeta je dodnes oblíbeným objektem, který pozorují astronomové. Má několik měsíců, které jsou sledovány, Galileo objevil 4 hlavní měsíce, které si sám pojmenoval.

Dnes se na nich hledá přítomnost vody. Jupiter je pojmenován po římském bohu, kterému sloužil jako předloha řecký bůh Zeus. Objevoval také pohoří a krátery na Měsíci a rovněž sluneční skvrny, které astronomové studují dodnes.

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech či o zvířatech?

Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti o tom kdo a co dělá šaman nebo co je to pentagram a jeho historie nebo například jak je to s naším biologickým předkem, což je opice.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora

- Reklama-123jobs
<