Středa, 29 března, 2023

CNC stroje pro řezání vodním paprskem

To platí i dnes v CNC, ale mezitím se výroby stačily posunout k automatickým produkcím, kde roboti mohou přenášet materiál z jednoho stroje do druhého a z výrobních linek sjíždějí již zcela hotové produkty.

Primární vlastností CNC strojů je téměř dokonale přesné obrábění a řezání. Obrovským odborníkem v této oblasti jsou stroje pro řezání vodním paprskem. Možnost řezat tímto způsobem vznikla přidáním abraziva k vodnímu proudu. Paprsek je tak silnější a přesnější. Teorie je jednoduchá, tenký paprsek vody o určitém průměru působí vysokou rychlostí a vysokým tlakem na daný materiál.

Jaké jsou přednosti řezání vodním paprskem?

Kromě toho, že řezání vodním paprskem Praha slibuje velmi přesný a detailní řez, schopný vyprodukovat i ty nejsložitější tvary včetně různých drážek a otvorů, je také velmi šetrné k použitému materiálu. Řezání probíhá studeným řezem, nedochází tak k tepelnému ovlivnění materiálu, a tedy ani ke změně jeho struktury.

V řezaném materiálu nevznikají žádné mikrotrhliny, paprsek na něj totiž působí minimální silou. A přesto je přesný, silný a dokáže proniknout skrze téměř všechny materiály. I ty jinak neobrobitelné se CNC stroje, používající vodní paprsek, podrobí. Řez je navíc velice čistý k žádnému následnému opracovávaní, srážení ostrých hran či odjehlování již většinou dojít nemusí. Mezi další benefity se řadí minimalizace opadu, které se dosahuje díky velmi malému prořezu, a nízká ekologická stopa. Nevznikají zde žádné zplodiny.

Má vodní paprsek nějaké limity?

Jediné omezením, které řezání vodních paprsků Brno má, spočívá v jeho kruhovitém průřezu a pevnosti samotného materiálu, který jednoduše musí unést sám sebe. Ve své podstatě už ani nejde o řezání, spíše o velmi přesné obrábění. Oproti CNC laserovým řezacím strojům dokáže vodní paprsek zvládnout mnohem větší tloušťku a poradí si i s materiály typu plast, sklo, kámen, keramiky apod.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora