Úterý, 28 března, 2023

Co je to dluhová spirála?

Po půjčkách dnes saháme v mnoha případech. Většinou sáhneme po nebankovní rychlé půjčce online, na kterou nemusíme čekat. Takovou půjčkou je například Razdva půjčka. Ale samozřejmě saháme také po jiných půjčkách. Vždy se to odvíjí od toho, na co si potřebujeme půjčit, kvůli čemu si půjčujeme. Ať už ale sáhneme po nebankovních půjčkách nebo po bankovních úvěrech, v každém případě se můžeme dostat do takzvané dluhové spirály. Že jste se s tímto pojmem ještě nesetkali? Pojďme si ho objasnit. 

Co je to dluhová spirála?

Pokud mluvíme o dluhové spirále, mluvíme taktéž o dluhové pasti, která čeká na každého, kdo bude bezhlavě žádat o půjčky až do okamžiku, kdy zjistí, že není schopen své závazky splácet. 

Do dluhové pasti se nejčastěji dostáváme v případě, že:

  • Máme více půjček, než kolik jsme schopni splácet
  • Neustále žádáme o půjčky na věci, které nepotřebujeme
  • Žádáme o půjčky, které mají být úhradou jiných, starších půjček

Je možné se dostat z dluhové spirály ven?

Ať už jste se dostali do dluhové pasti nebo se do dluhové spirály dostal někdo z vašeho okolí, nabízí se otázka, jestli je zde možnost, jak se dostat z dluhové spirály ven. Je to samozřejmé možné, ale není to nikterak jednoduché. Prvním krokem je přihlášení se ke svým závazkům, které se rozhodnete co nejdříve řešit. 

V případě, že se budete chtít dostat z dluhové pasti, může se stát, že nebudete schopni splácet. Dostanete se do takzvané insolvence, což je právě neschopnost dlužníka splácet své pohledávky. Jestliže se dlužník ocitne v platební neschopnosti, měl by to nahlásit, a to příslušnému krajskému soudu. Ten následně rozhodne o osobním bankrotu, což je jinými slovy oddlužení čili forma insolvence, která bude řešit úpadek dlužníka za účelem toho, že ho osvobodí od dluhové spirály.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora