Neděle, 5 února, 2023

Čtení – to není jenom relax

To, že četba knih dokáže člověka přenést do světa fantazie a neskutečných i skutečných příběhů, pobavit i rozplakat víte, pokud jste ve svém životě narazili na pár dobrých knih. Čtení ale není jenom o relaxaci a zábavě.

Pokud nečtete, možná se o dost připravujete.

Znalosti

Znalosti jsou něco, co vám nikdy nikdo nevezme. Jde o opravdový poklad ve vaší hlavě a nikdy nevíte, kdy se budete moci předvést s nějakou perličkou. Záleží jen na vás, jaké odvětví vás baví a o čem byste se chtěli dozvědět nové poznatky.

Uvědomte si, že doopravdy každý knižní titul vás může něco naučit – ať už sáhnete po biografiích některých známých osobností, knihách o podnikání nebo třeba přírodě a historii.

V naučných knihách také můžete najít spousty tipů, jak být dobrým rodičem a vychovávat své děti.

 Samozřejmě, každý se snažíme takové věci dělat nejlépe, jak umíme, ale přečíst si tipy např. na rozvíjení grafomotoriky u dětí nebo jak je odnaučit některým zlozvykům, s kterými si nevíme rady, nemůže být na škodu.

Tip: Znáte blog Krkavčí matka? Jeho autorka Veronika Hurdová napsala několik čtivých knih o výchově a rodičovství. Mimo to píše také knížky pro děti s cílem předat dětem správné hodnoty, podívejte se například na titul Bylo nebylo doopravdy nebo O naivním prasátku.

Seberozvoj

V posledních letech, jak kdyby se roztrhl pytel s motivační literaturou a knihách o seberozvoji. Pokud jste takovému čtení ještě nepropadli, možná je na čase ho vyzkoušet. Vybrat si opět můžete z velkého množství titulů podle vašeho zájmu.

Možná by vás zaujaly knihy o pozitivním myšlení a různých přístupech k životu, nebo naopak toužíte po zlepšování se v komunikaci nebo literatura z oblasti psychologie, finančního poradenství apod.

Rozšíření slovní zásoby

Není žádným tajemstvím, že čím více člověk čte, tím více se rozšiřuje jeho aktivní i pasivní slovní zásoba. A umět se dobře, rychle a efektivně se vyjadřovat? Taková dovednost se v životě jen tak neztratí.

Zlepšení paměti a dalších kognitivních funkcí

Paměť, pozornost, myšlení – ti všichni vám poděkují, když se budete několikrát týdně věnovat čtení. I mozek potřebuje pravidelně procvičovat, aby zůstal zdravý.

Zároveň se také čtením zlepšuje proces analytického myšlení nebo soustředění se na jednu činnost. Možná, že si to ani neuvědomujete, ale když čtete a ponoříte se do příběhu, váš mozek jede na plné obrátky.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora