Středa, 29 března, 2023

Do Valtic za vínem či poznáním

Hlavní město vína – tak se přezdívá Valticím. Ovšem nemusite být zklamaní, město nabízí mnohem více než jen víno. Tuto malebnou část České republiky si užijí jak dospělí, tak i děti. Mimo Lednicko-valtický areál o rozloze 283 km2, zapsaný na seznamu UNESCO, který nadchne i malé ratolesti, můžete navštívit mnoho kulturních či přírodních památek. Jaká místa stojí za vaši návštěvu, a kde je možné se aktuálně ubytovat?

Pro rodiny, ale i páry

Jako první tip bychom vám rádi představili zámek ve Valticích, který byste si rozhodně neměli nechat ujít. Můžete navštívit dvacet krásných místností vybavených dobovým nábytkem, ale také výstavu na téma křižáctví nebo výstavu loutek. Nepřijdete ani o prohlídku barokního divadla či zámecké kaple.    

Kousek od Valtic, v Břeclavi, najdou zábavu především děti. A to v lanovém centru Hájenka. Centrum je vhodné pro větší děti, ale i ty nejmenší tu najdou zábavu v takzvaném Lanáčku, který je vhodný pro děti již od tří let.  

Další zámek, který se nachází malý kousek od Valtic, v Lednici, leží na pravém řeku Dyje a byl společně s valtickým areálem zapsán na seznam UNESCO. Zámek nabízí tři okruhy, ze kterých můžete vybírat, a kde zahlédnete například reprezentační sál, soukromé apartmány, dětské pokoje nebo výstavu loutek. Co byste si rozhodně neměli nechat ujít, je krásná procházka po zámeckém parku, ale i cestu na Minaret či Janohrad. Svézt se můžete na loďkách či na kočáře taženým koňmi.

Kde se zde ubytovat

Pokud chcete raději klid od lidí, zvolit můžete například mobilheim na okraji města Valtic. V opačném případě zvolte penzion ve městě, kde můžete využít i stravování. A pokud si potrpíte na luxus či patřičný komfort, doporučujeme moderní penzion v Hlohovci u Terezky, kde můžete využít stravování či bazén a ostatní. Ubytování ve Valticích je příjemné a jistě je z čeho vybírat.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora