Středa, 29 března, 2023

Hledáte praxi? Přihlaste se na stáž

Snad každý se už při shánění práce setkal s paradoxem ohledně praxe v oboru. Někdy se zdá, že by si personalisté jako ideálního kandidáta na danou pracovní pozici představovali dvacetiletého mladíka s třiceti lety praxe. Jistě, je to trochu přehnané, ale i tak, pokud sháníte práci v určitém oboru bez praxe, například ihned po dokončení studia, kdy máte za sebou pouze brigády, budete to mít o dost komplikovanější. Jak ale tu praxi získat? Mohou vám pomoci různé stáže.

Perfektní přechod mezi školou a prací

Pokud máte problém získat praxi v oboru, zkuste si domluvit stáž. Stáž je krátkodobá pracovní činnost ve firmě nebo organizaci, která je zaměřená na získání praktických dovedností, uplatnění teoretických znalostí v praxi a získání pracovních návyků. Využívají ji nejčastěji čerství absolventi a mladí, když chtějí získat nějakou praxi v oboru a zvýšit svou šanci, na najití pracovní pozice, po které touží. Stáž je také skvělá v případě, že si chcete zkusit danou práci nanečisto a vyzkoušet, jestli vám vyhovuje. Jestli je to to, co jste si představovali. Proto se ze stáží často stává jakýsi mezistupeň mezi studiem a prací. Využít ji ale můžete, i pokud přemýšlíte nad změnou oboru anebo prostě jen máte zájem si rozšířit obzory.

Neplacená, ale velmi prospěšná

Je sice pravda, že stáž nebývá placená, dá vám ale vedle zápisu do životopisu i mnoho zkušeností a know-how. Někdy se tak můžete setkat s neplacenou stáží, se stáží za byt a stravu a jindy s placenou. I v takovém případě ale za stáž nejspíš nedostanete, kdo ví kolik peněz. V porovnání s brigádou totiž u stáží není hlavním cílem si vydělat, ale právě získat praxi a zkušenosti v oboru. Nebojte se nějakou firmu oslovit a zeptat se, zda k nim můžete nastoupit na stáž. Nic za to nedáte a můžete jen získat. Je také velká šance, že pokud se při stáží osvědčíte, bude mít zaměstnavatel zájem o to vás zaměstnat i nadále.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora