Neděle, 5 února, 2023

Internetová televize je mnohem lepší než klasika

Není pravda, že sledování televize je už dávno pasé. A to ani mezi mladými. Naopak, dnes vzniká více atraktivních pořadů než kdykoliv předtím, avšak ty už dnes nenajdete na klasických stanicích, ale spíše na těch digitálních.

Ty mají velkou výhodu v tom, že ke svému šíření používají něco, co už má doma naprosto každý – internet.

Velký boom

Internetové televize, jako kupříkladu Nejtv, zažívají v posledních letech docela velkým boom. A jak by také ne. Oproti kabelovým televizím jsou často mnohem levnější a nabízejí prakticky totéž, často i více. A navíc si jejich program můžete pouštět pomalu i na mikrovlnce.

Skutečně, digi televize se dají sledovat třeba i na mobilním telefonu či tabletu. Pochopitelně se dají standardně pustit i na počítači a televizním přijímači. Ovšem pozor, musí to být televize s wifi, případně s možností napojení pomocí LAN kabelu, jinak budete mít smůlu.

Tuto vychytávku však už v současné době mají víceméně všechny novější přístroje, ovšem často se dá na internet napojit i leckterý letitý kousek. Vzhledem k tomu, že k vysílání potřebujete pouze internet, není víceméně důvod si ověřit dostupnost televizi.

Vy si určujete program

Online televize je skvělá také v tom, že se nemusíte řídit žádným programem. Pořady jsou k dispozici 24 hodin denně, takže se díváte na určité věci jen když máte chuť vy a ne, když to potřebuje tvůrce programu.

Pokud si myslíte, že vám nebude pro plynulý chod internetové televize stačit rychlost vašeho připojení, pravděpodobně máte jen zbytečné obavy. Úplně standardní tarif v naprosté většině případů postačí pro plynulé sledování programů v HD.

Jiná věc by byla, kdybyste měli chuť se dívat na programy ve stále oblíbenějším 4 K rozlišení. V takovém případě je už rychlejší připojení doporučováno, jelikož je nutné přenést mnohem více dat najednou, na což pomalý internet nestačí.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora