Pátek, 24 března, 2023

Jak funguje výkup nemovitosti

Dostali jste se do špatné finanční situace a váznou na Vaší nemovitosti dluhy a zvažujete odkup jejich nemovitosti? Jednou z cest, jak se z toho dostat je tzv. osobní bankrot, tedy oddlužení. Co je to odkup nemovitosti? Je to realitně – finanční operace, kdy se kupující, po úhradě požadované prodejní ceny ze strany prodávajícího stane majitelem nemovitosti.

Výkupem nemovitosti získáte drahocenný čas a finanční prostředky ke koupi nové nemovitosti nebo k vyplacení jiných dluhů. Tímto výkupem můžete předejít různým problémům.

V případě dluhu Vaší nemovitosti může dojít až k nařízení dražbě soudním exekutorem. Původ těchto dluhů může být různý např. nezaplacené povinné ručení, nezaplacená elektřina, plyn, voda, pokuta v MHD, jestliže se do této situace dostanete a začnete ji v čas řešit, nebude to pro Vás příliš nákladné.

V opačném případě, kdy se dluhy neřeší, může dojít k nucenému prodeji nemovitosti za zlomkovou cenu než při klasickém prodeji. Pokud jste vlastník zadlužené nemovitosti, mějte na paměti, že čím dříve situaci začnete řešit, tím více peněz ušetříte. 

Možnost oddlužení nemovitosti

Můžete si nechat refinancovat své dluhy. Pokud má nemovitosti více dluhů, je vhodné je sloučit do jednoho úvěru či hypotéky a nastavit si měsíční splátky, které jste schopni splácet. Při sloučení ušetříte spoustu peněz za poplatky a úroky.

Druhou možností je prodej nemovitosti, to nastává v situaci, kdy dluh je tak vysoký, že jej nejste schopni splácet. Tým, který se skládá z obchodníků a právníků Vám pomůže prodat nemovitost za nejvyšší možnou cenu např. zde

Zpětný leasing nemovitostí

Tento leasing je určen osobám, které chtějí sloučit nevýhodný úvěr, chtějí vyplatit exekuci, nemohou získat nebo nechtějí půjčku od banky či nebankovní společnosti.

Zpětným leasingem lze vyřešit spoustu nepříjemných situací. Předností je to, že např. na nemovitost o stejné hodnotě lze poskytnout vyšší částku než při zástavním financování. Klient na základě kupní smlouvy předloží investorovi vlastnická práva k nemovitosti.

Z výnosu této kupní smlouvy se musí v první řadě uhradit případné dluhy a exekuce váznoucí na nemovitosti. Poté se musí vyplatit všechny finanční závazky klienta které by ohrozily v budoucnu jeho platební morálku. Zbytek finančních prostředků je zaslán klientovi na účet, který uvede ve smlouvě.

Investor s klientem současně s uzavřením kupní smlouvy uzavírá nájemní smlouvu, se kterou je klient okamžitě oprávněn užívat předmětnou nemovitost a užívat ji způsobem na jaký byl dosud zvyklý.


Nejlevnější povinné ručení.


Jak probíhá samotný výkup nemovitosti

jednoduše zavoláte nebo vyplníte online formulář společnosti, která výkup nemovitostí poskytuje a poskytnete jim informace nutné k odhadu tržní ceny vašeho bytu, domu, pozemku.

  • společnost ověří Vaší dluhovou a majetkovou situaci 
  • společně s Vámi projdou a vyčíslí Vaše dluhy a navrhnou pro Vás to nejlepší řešení 
  • společnost připraví odhad a nabídku kupní ceny za Vaši nemovitosti, v případě složitějšího případu Vás kontaktují 
  • vyberete si řešení, které Vám vyhovuje nejvíce
  • společnost zadá advokátní kanceláři příkaz k vypracování potřebné smluvní dokumentace
  • zajistí realizaci řešení, které jste si vybrali
  • vybraná společnost by měla, vyjednávat s věřiteli a s úřady
  • vyplatí finanční prostředky 
- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora