Pátek, 24 března, 2023

Jaká psovitá šelma je nejmenší? Fenek

Nejznámější psovitou šelmou je stoprocentně pes, po něm vlk, liška. Věděli jste, že se k psovitým šelmám řadí i malinká šelmička jménem fenek?

Její hmotnost nepřesahuje dva kilogramy, tělo má dlouhé maximálně čtyřicet jedna centimetrů. Jedná se o pouštní zvířátko, které přes den spí a v noci vyráží na lov. 

Jak vypadá fenek 

Fenek na první pohled zaujme obrovskýma ušima. Ty plní funkci tepelného výměníku, starají se, aby se fenek nepřehříval. Hlava je vzhledem k uším i k tělu malá. Fenek má štíhlé nohy a huňatý ocas. 

Čím se fenek živí? 

Jako každá šelma potřebuje ke svému životu maso. Loví v noci, jeho kořistí jsou drobná zvířata jako jsou gekoni a ještěrky. Nepohrdne ani rostlinnou stravou, žere například fíky, datle a různé hlízy. 

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o oceánech a mořích nebo o legendě renesančního umění z Florencie Leonardo da Vinci.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora