Úterý, 28 března, 2023

Je pro vás vhodná půjčka pro studenty?

Za výhodnou půjčku by se dala považovat půjčka pro studenty, kterou poskytují jak bankovní, tak i nebankovní instituce. V mnoha případech se jedná o finanční produkty, které stojí za úvahu. Tyto půjčky jsou ale od klasických úvěrů tak trochu odlišné z několika úhlů pohledu. 

  • Prvním z nich je výše poskytnuté částky, která se většinou pohybuje kolem 10 000.- kč. Jsou ale poskytovatelé, u kterých je možné získat i větší sumu. 
  • Výhodou této půjčky je její rychlé získání. Své peníze tedy můžete mít na účtu už do patnácti minut. 
  • Doba splácení se může prodloužit až na dobu kolem osmi let

Je tu ale jedna zásadní podmínka. Tuto půjčku mohou získat skutečně jen studenti, a to do šestadvacátého roku svého věku. Další podmínkou je vlastnictví studentského průkazu, ISIC karty nebo jiného důkazu o studiu

  • Pokud tato půjčka pro vás není z uvedených důvodů vhodná, pak je zapotřebí se porozhlédnout jinde. 

Řešení finančních problémů je několik

Pomoci vám v hledání může přehled hypoték v hypoteční kalkulačce, které sdělíte potřebné údaje a ona za vás zjistí nejvýhodnější nabídku. Tímto způsobem se může vyřešit například úvěr na ičo.

  • Jestliže není z jakéhokoliv důvodu možné využít nabídku některé bankovní instituce a máte k dispozici nemovitost, pak se nabízí řešení, kterým je zpětný leasing nemovitosti. 

Tento způsob je dobrou variantou v případě, že máte závažné finanční problémy a chcete se z nich dostat co nejdříve a cestou nejmenšího odporu. Svou nemovitost sice prodáte, ale zůstáváte jejím nájemcem. Máte také na ni předkupní právo, které trvá po celou smluvní dobu. 

  • Další možností, jak se dostat z finančních problémů je půjčka online bez registru.
  • Tu vyhledávají většinou žadatelé, kteří mají záznam v registru a nevidí jinou možnost. 
  • Tento typ půjčky se ale může v mnoha případech velmi prodražit. 

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora