Pátek, 24 března, 2023

Jsou draci skuteční?

Historie bájného ptáka doda dala zřejmě vzniknout i mýtům o dracích. Dodo byl zvláštní pták a stejně zvláštní je i naše chápání jeho úhynu a vyhynutí v roce 1662. Dodo byl nelétavý pták, který žil na ostrově Mauricius v Indickém oceánu. Dal se snadno chytit a jeho maso zasytilo námořníky.

V devatenáctém století se však konečně potvrdilo, že dodo je skutečný a že pouze vyhynul. Ale na rozdíl od doda, který je jen určitým druhem ptáka, jsou draci velkou skupinou plazovitých tvorů

Navíc máme popisy, kresby a zprávy o dracích, ne jen v hrstkách, jako je tomu u doda, ale v obrovském množství z celého světa! A mnohé z těchto popisů a zpráv jsou velmi podobné tvorům známým pod jiným jménem: dinosaurům.

Někteří tvrdí, že ohniví létající hadi byli skuteční, ale byli to jen jedovatí hadi. Dnes existuje pouze zmenšenina draka s názvem dráček létavý, který by mohl sloužit jako předloha pro mýtického tvora.

Chcete se dozvědět něco o hvězdách, osudech lidí a znameních? Jak o činských znameních, tak normálního klasického zvěrokruhu? Určitě navštivte náš blog o těchto věcech, kromě jiného. Máme pro Vás připraven například článek o znamení střelce nebo o znamení štíra.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora