Pátek, 24 března, 2023

Katarzyna Estate a další bulharská vinařství se skvělými víny

Bulharsko nabízí skvělé podmínky pro pěstování vinné révy, právě v této oblasti vznikají jedinečná vína. Ochutnejte z produkce bulharských vinařství červená vína různých odrůd, či sáhněte po bílém nebo růžovém.

Katarzyna Estate

Vinařství Katarzyna Estate se nachází v nejjižnější části Bulharska. Tato oblast se nachází ve stejné zeměpisné šířce jako některá z nejznámějších vinařských oblastí v Evropě. Jde o mimořádně úrodnou oblast pro pěstování vinné révy. Vinařství se nachází na úpatí východních Rhodopů, pouhé dva kilometry od hranic s Řeckem. Jde o region specifický svou kopcovitostí, malebností, přičemž si stále zachovává divokost a dává tak vznik jedinečným vínům.

Dragomir

Dragomir je dalším bulharským vinařstvím, u kterého vás čekají lahodná červená vína. Odhalují neuvěřitelný potenciál bulharské přírody, vína jsou vyráběna převážně z bulharských odrůd révy vinné. Jejich kvalita je v jednotlivých ročnících stálá. Hrozny jsou pěstovány ve dvou bulharských mikroregionech, těšit se tak můžete na různé odrůdy – Mavrud, Rubín, či třeba Merlot, Syrah, Petit Verdot, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc. Půdy jsou lesní, skořicové, jsou tak mimořádně vhodné pro červené hrozny a vína vhodná ke zrání.

Maryan

V neposlední řadě by každý milovník vína měl okusit vína z produkce vinařství Maryan. Jejich myšlenkou je vytvářet malé série vín a pokračovat v tradicích výroby vína se spoustou lásky a víry v jedinečnost regionu Elena. Vinařství kombinuje nejlepší podmínky pro vytváření jedinečných vín, jsou vybírány ty nejlepší hrozny z pozorovaných vinic. Technologické vybavení je v souladu s klasickými technologiemi pro výrobu vín.

Bulharská vína jsou protkána bulharskou historií, výroba probíhá s láskou a citem. Můžete tak vybírat z lahodných vín, které potěší vaše chuťové pohárky.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora