Pátek, 24 března, 2023

Kde lyžovat na ledovci?

Lyžování na ledovci je díky kvalitním sněhovým podmínkám možné většinou po celý rok. Několik ledovců, kde si lyžaři mohou užít svou oblíbenou zimní aktivitu, i když je venku teplo, má Rakousko.

Skvělé sněhové podmínky, zajištěné také umělým zasněžováním, nabízí jedna z nejznámějších oblastí pro lyžování v Rakousku, kterou je Mölltaler Gletscher v Korutanech. Rozlehlé svahy přivítají lyžaře všech úrovní. K dispozici je také funpark pro snowboardisty a bordercrosová dráha. Zasněžuje se také na ledovci Pitztal v Tyrolsku, a v okolních čtyřech lyžařských oblastech lze využít 90 km sjezdových tratí, z toho 20 km tratí je v celoročním provozu. Největší ledovcovou oblastí se 250 třítisícovkami je Sölden-Rettenbachferner. Lyžování na ledovci Rakousko nabízí také Kaprun a jeho okolí, kde jsou sjezdovky v provozu po celý rok. Široké svahy s přírodním sněhem umožňují mnoho variant různých lyžařských cest, a to i pro freeride. V destinaci najdeme také snowparky a celý zážitek umocňují nezapomenutelné výhledy do okolí a na hory národního parku.

Populární je také ledovec Stubai, který se nachází jen 20 km od tyrolského Innsbrucku. 110 km sjezdových tratí nabízí různé úrovně obtížnosti a 55 km z nich je v provozu také v létě. Celoroční provoz nabízí také Hintertuxký ledovec, Nejdelší sjezd v areálu měří přes 12 km a vede až do údolí. Pokud vás nelákají vyloženě ledovce, ale chcete si užít lyžování Rakousko nabízí mnoho dalších areálů a destinací, ve kterých si lze zimní radovánky užít dosyta. Rakousko je vyhlášené kvalitními sněhovými podmínkami perfektní infrastrukturou a skvělými výhledy. Lyžování v Rakousku se skipasem často umožňuje poznat více areálů najednou, protože mnoho oblastí je propojených.

Pro odpočinek po namáhavém dni na svahu můžeme využít termální lázně Rakousko, prohřát se v bazénech s termální vodou z podzemních pramenů a nechat zregenerovat svaly ve vířivkách a na dalších atrakcích.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora