Neděle, 5 února, 2023

Krkonošské jaro na kolech

Zima je letos velmi záhadná mráz a sníh vystřídalo téměř jarní počasí. A tak zatímco milovníci lyžování se s nadějí dívají na předpověď počasí a očekávají sníh, jiní se těší na jaro a cyklistické výlety. Pro ně jsou Krkonoše jako stvořené.

Svoje kouzlo v každém ročním období a jaro je v nich opravdu úžasné, zvlášť ze sedla kola. Obavy z velkých stoupání pomohou zahnat cyklobusy, které jezdí v pravidelných intervalech a do vyšších nadmořských výšek nám s koly rádi pomohou. Výlety lze naplánovat podle své kondice a představ. Je možno dělat mnoho zastávek a podívat se na atraktivní místa a cíle, které nám celou projížďku zpříjemní. Vyplatí se je zajistit si ubytování v Krkonoších a zůstat zde několik dní, protože za jeden den rozhodně nestihneme oběd vše, co bychom chtěli. Krkonoše toho totiž nabízí opravdu mnoho.

Oblíbeným cílem je Stezka korunami stromů, která nabízí unikátní pohled na lesy a stromy od kořenů až po jejich koruny a celou ji provází naučná stezka. Věž vysoká 45 m nabídne úžasný výhled do okolí a ti odvážní mohou zkusit z ní sjet dolů kovovým tobogánem, což potěší zejména děti. Příjemnou stezkou se dá sjet do Jánských lázní a zde ochutnat vynikající kávu v příjemném prostředí secesní lázeňské kolonády. Vyrazit můžeme například i na vrch Černé hory, a pokud nevěříme své kondičce využít můžeme opět lanovku. Pokud vyrážíme na kola i s dětmi, může pro ně být zajímavá herní krajina Pecka, ke které lze také dojet po hřebenech příjemnou cyklostezkou nebo se přiblížit lanovkou. Dovolená v Krkonoších okouzlí naprosto každého, dospělé i děti.

Večer pak můžeme využít k odpočinku rekapitulaci prožitých zážitků a také přípravě plánů na další den u některého z typických krkonošských jídel či místního piva. Pokud chceme opravdu autentický zážitek, zvolíme ubytování v roubence. Jedinou nevýhodou je, že se nám pak nebude chtít vracet domů.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora