Pátek, 24 března, 2023

Kvalitní střešní krytina vás nemusí stát majlant

Ať už stavíte svůj rodinný dům, bytovku nebo jste se rozhodli pro rekonstrukci staré střechy, která už pár let dosluhuje, je potřeba, aby byla zvolena správná střešní krytina. Při jejím výběru je důležité brát ohled nejen na její vzhled, co se barvy a tvaru týče. Tu hlavní roli hraje materiál, z něhož je vyrobena, její celková váha a s tím spojená nosnost střechy, a dokonce i sklon střechy.

Výběr střešní krytiny

Tvar střechy, tedy to, zda se bude ve finále jednat o střechu sedlovou, nebo nás lákají spíše ploché střechy, je pro výběr krytin podstatný.

U sedlové střechy mnoho z nás volí klasické, léty prověřené střešní tašky. K dostání jsou tašky betonové a pálené v různých tvarech, barevných provedeních i povrchových úpravách. Kupříkladu na webových stránkách eshop.stavinvest.cz právě probíhá výprodej střešních tašek za zlomek původní ceny.

Také váha dělí střešní krytiny, a to na lehké a těžké. Lehké jsou např. plechové střešní krytiny, vláknocementové krytiny, asfaltové šindele a asfaltové střešní krytiny i plastové střešní krytiny. Těžkými jsou pak pálené a betonové střešní krytiny, břidlicové střešní krytiny. Z velikostního hlediska se dělí na velkoformátové a maloformátové.

Znáte sklon pro vámi vybranou krytinu? Abyste mohli uplatňovat případnou reklamaci za několik let, je potřeba dodržet správný sklon pro danou krytinu. Víte, jaký je bezpečný sklon a jaký může být minimální sklon?

Dokonce si zde vyberete i kvalitní, prověřené a cenově dostupné komínové systémy od těch nejlepších. A pokud si nebudete s výběrem jisti, rádi vám erudovaně poradí dle vašich potřeb a přání. Ciko, Shiedel, Skorsten i Eko-komíny, výrobky všech zde najdete.

Navštivte stavebniny Praha STAV-INVEST na Praze 5, Praze 9 nebo Praze 10 či v Kladně. S cenami i přístupem budete jistě spokojeni.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora