Pátek, 24 března, 2023

Kypr: Dovolená, na kterou nezapomenete

V nejvzdálenějším koutě Středozemního moře se nachází malý ostrov Kypr s nádhernou přírodou, bohatou kulturou a významnými historickými památkami. V blízkosti tohoto ostrova jsou Turecko a Sýrie, takže vzhledem k této poloze je geograficky považován za součást Blízkého východu, ale zdání klame. Kypr je evropská země, která patří i do Evropské unie. V následujících řádcích vám prozradíme, proč je dovolená na tomto ostrově ideální volbou.

Kypr je odlehlý v porovnání s jinými řeckými ostrovy, ale pro mladou generaci prahnoucí po bujarých večírcích je jako stvořený. Kluby však nejsou jediný důvod, proč je dovolená na tomto ostrově v poslední době tak vyhledávaná.

Kultura

Kypr je přátelská země s bohatou kulturou, přičemž Kypřané jsou na svůj domov hrdí a rádi vítají turisty, kteří mají zájem se o zemi něco dozvědět. Ať už hledáte dobrodružné výlety, nebo preferujete odpočinek s drinkem na pláži, na Kypru rozhodně neprohloupíte. Spíše naopak, rádi se sem vrátíte.

Kultura ostrova je neuvěřitelně zajímavá, neboť je jakýmsi spojením národů, které mu v minulosti vládly. Pokrmy jsou převážně řecké, stejně tak se na ostrově mluví hlavně řecky. Silnice a infrastruktura jsou hodně ovlivněny angličtinou a všude po městech narazíte na ruiny osmanských mešit. Sever ostrova je zase ovlivněn Tureckem.

Pláže na Kypru

Jestliže je ve vašem hledáčku Kypr dovolená, pak si nenechejte ujít pláže, přičemž některé jsou opuštěné a takřka bez turistů. Kypřané maximálně využili své polohy ve Středozemním moři a na každém pobřeží najdete krásnou pláž. Jednou z nejznámějších je Nissi v Ayia Napa. Pokud hledáte klidnější část, vydejte se na jižní pobřeží, kde se podíváte na Afroditinu skálu.

Jakmile zadáte do vyhledávače termín „dovolená Kypr“, nabídne se vám spousta různých možností. Podívejte se však na nabídku cestovní kanceláře Greece Tours. 

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora