Úterý, 28 března, 2023

Lahodná šumivá vína

Kvalitní šumivá, šampaňská a perlivá vín. Španělsko disponuje od nepaměti skvělými přírodními zdroji. Díky tomu, že průmysl nebyl silnou stránkou této země, dařilo se úrodě. Toho pragmaticky umí využít velkoobchod vína, Gosmit. Vybíráme pro vás ty nejlepší lahve sektů a šumivých vín od malých vinařů.

Uchování šumivého vína

Zvolte si druh vína, který vás láká. Máte několik možností. Gosmit nabízí víno lahvové, cisternové anebo v bag in boxech. K výrobě šumivého vína jsou nejvhodnější odrůdy Burgundské modré však i jiné nebo bílé, jako Irsai Oliver, Svatovavřinecké a některé modré odrůdy, které se zpracovávají na klaret tak, že se hrozny slabým tlakem slisuje, čímž se získá bílé… Bag in box vám zabalí víno do potravinářské fólie, která má tu vlastnost, že nepropustí vzduch. Zajistí tak čerstvost vína. To je pak vloženo ještě do krabice a tím pádem je chráněno. Při ocochutnávaní se vyřadí vína chybné, které mají pachuť korku, po sudovine a také vina s příliš intenzivním buketem. K výrobě šumivých vín se hodí jen vina zcela zdravé a výrazným buketem s 10 až 11 obsahem kyselin. Podle subjektivního posudku se jednotlivé vína scelit, což je práce velmi zodpovědná. Můžete si nechat zaslat vzorek a pak se rozhodnout. Víno z Moldávie je pro vás pak takto připraveno.

Co šumivé víno nabízí?

Plnění šumivého vína do lahví připraveného vina se přidává za stálého míchání tirážní Like rz potřeby kyselina citronová. V některých případech se přidávají i živiny, aby víno kvasil (nejčastěji fosforečnan Tirážní. Víno nabízí odrůdy červených vín i vín bílých. Z těch moldavských červených vín stojí za zmínku určitě likérové víno, Kagor Pastoral, které se hodí především ke zvláštním příležitostem jako přípitek. Jde o druh z řady Cabernet Savignon. Chuť toho vína vás zavede do světa sušených švestek a čokolády. Jak lahodná kombinace! Pozor, obsah alkoholu je 16 %. Z bílých moldavských vín je specialitou Muškát. Z dalších vín zkuste třeba Traminer, Riesling či PinotNoir. Pokud je dávka cukru malá, vytvoří se jen nízký tlak a tak šumivé i perlivá vlastnosti vína budou malé.
V této oblasti se daří vínům jakostním, stolnímu, s přívlastkem. Dále pak různým koňakům nebo dezertním vínům. Čím je víno alkoholickejšie, tím má menší schopnost pohlcovat oxid uhličitý. K výrobě šumivých vín jsou proto nejvhodnější vína s obsahem 10 až 12 objemu alkoholu. Jejich uskladnění jim pak dává výjimečnou chuť. Vína můžou konkurovat vínům z Itálie nebo Francie. Kvalita a chuť těchto vín dosahuje vysokých příček na žebříčku vín z celého světa. Moldávie patří k jednomu z největších producentů vína, ale především i k exportérům. Toto kvašení by silně zvýšilo tlak, protože oxid uhličitý se při vyšší teplotě váže pomaleji a láhve by mohly popraskat. Ani případné rychlé ochlazení nepomůže, protože množství plynného kysličníku uhličitého je příliš vysoké.

Procházka po vinici

Výroba šumivých vín v lahvích se liší od výroby v tancích v tom, že kvašení v lahvích probíhá 1 až 3 roky, k kvašení v tancích asi měsíc. Kromě toho při výrobě šumivého vina v tancích se více s vínem manipuluje, takže může část z vina uniknout Většina zahraničních autorů hodnotí tento způsob výroby kladně, přičemž se poukazuje zejména na to, že při výrobě šumivého vina v tancích se mu nevěnuje taková pozornost. Výroba šumivých vín v lahvích je velmi zdlouhavá a pracná. Vyžadují se velké prostory a mnoho pracovních sil. Proto se už dříve dělali pokusy na vyrábění šumivého vína ve větších nádobách, takova tancích, čímž se urychlí proces při výrobě šumivých vín a zvýšila se produkce. Jako procházkou po vinici se můžete cítit ve Vinotéce. Najdete zde sezónní druhy, jako je burčák, svařák či Sangria. Kromě sezónních vín můžete ochutnat vína z celého světa, vína česká, a především vína. Navštivte vinotéku Kralupy. Při kvašení šumivého vina v tancích probíhá v podstatě stejný proces jako při kvašení v lahvích. Vyvolá se kvašení přičemž vzniká CO2.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora