Úterý, 28 března, 2023

Marihuana

Marihuana je jednou z lehkých drog a v dnešní době patří mezi nejvíce užívané drogy. Je rozšířena po celém světě. Marihuana je termín používaný k označení vysušených květů, semen a listů indického konopí. Na ulici se používá řada dalších názvů, například: špek, gandža, tráva, brčko, rostlina, joint, hulení, zelí, marijánka, skunk, skéro, maruška… Název se používá pro označení vysušených květů, semen a listí konopí. Slangově se jí říká též tráva, gandža, hulení, skéro, aj. Tato droga je halucinogen – může způsobit stavy, které připomínají psychózu.

Marihuana
Marihuana

Její účinky

Marihuana je konzervovaná léčivá látka, ale též psychotropní látka,[p 1] která se získává usušením květenství samičích rostlin konopí s obsahem tetrahydrokanabinolu (THC) nad 0,3 %. V České republice je legální pouze na lékařský předpis. Nejvíce používaný způsob užívání směsi sušených listů a květů je kouření v podobě ručně balených cigaret – jointů nebo dýmky. Může se konzumovat v jídle. Nejčastější je placka podobající se bramboráku, sušenky či muffiny. Může se z ní uvařit čaj. Někteří konzumenti po prvním užití popisují ospalost, sucho v ústech nebo euforii. Chcete se dozvědět více o marihuaně? Pak pojďte k nám a využijte náš přehledný rozcestník ve kterém najdete veškeré informace o této usušené bylině. Mezi obvyklé účinky vyvolané marihuanou patří například změněné vnímání času či prostoru, zaostření smyslů, pocit štěstí a veselost.

Legalizace Marihuany

Marihuana, Marihuana je užívána, pro své účinky na psychiku a zároveň z důvodu léčivého působení na specifické lékařské diagnózy. Psychoaktivní (a léčebný) efekt způsobuje obsah farmakologicky účinných látek, především pak delta-9… O tomto tématu se v naší zemi hovoří dosti dlouho. Vzniklo kvůli němu i poměrně velké množství sporů. Zastánci ji přirovnávají k cigaretám, odpůrci vidí mnoho cest ke startu drogové závislosti. Konkrétně marihuana má mnoho používaných slangových názvů, např. marjánka, tráva, hulčo, model, matroš, blund, grass, smoke, ganja atd. Botanicky je konopí členem nejvyspělejší rostlinné rodiny na světě. Ale pravda je někde uprostřed obou stran. Je vědecky dokázáno, že marihuana může u mnoha nemocí působit. Tato droga může pomoci lidem trpící atopickým ekzémem, šedým zákalem či Parkinsonovou chorobou. Marihuana pocházející z mírného podnebného pásma je po sklizni zelená, během sušení dostane barvu zelenou či tmavě zelenou; zažloutnutí marihuany způsobuje sušení na slunečním světle. 
Marihuanu od jiných drog odlišuje především to, že máte-li zájem ji kouřit, nemusíte ji kupovat. Stačí vstoupit do početné komunity českých pěstitelů. Podle připravované novely by marihuana mohla být legálně užívána jako léčba při chronických bolestech, křečích u roztroušené sklerózy, rakoviny a dokonce i AIDS. Podle odborníků by se nejednalo o kousky sušené rostliny – ale léčivo by se podávalo ve formě kapek či tablet. Porovnání nabídek marihuana v českých internetových obchodech. Nejlevnější marihuana. Výsledky vyhledávání cen zboží v českých internetových obchodech na dotaz marihuana.
Co je joint Pod tímto výrazem se rozumí určitý druh vlastnoručně připravené cigarety kteráobsahuje některou z forem drogy připravované z rostliny Cannabis buď Pokud by legalizace dopadla, neměla by jít ve prospěch pěstitelů, které rostliny pěstují pro svou vlastní potřebu.

Marihuana dnes

Široká veřejnost domnívá, že i když marihuana není pro člověka smrtelně nebezpečná, a může tvořit podobně jako alkohol most ke tvrdším drogám jako jsou extáze, pervitin, heroin nebo kokain. Po celém světe kouří marihuanu zhruba 140 miliónů lidí. V minulosti byl obsah THC kolem
1 – 3 procent, v dnešní době je daleko silnější. Některé odrůdy vyšlechtěné jako „skunk“ obsahují mnohdy až 15 procent THC (psychoaktivní látka obsažená v konopí). V tomto případě už nehovoříme o léčbě. Dlouhodobé užívání konopí bohaté na THC může přispět k ustrašenosti, zmatenosti, u mužů může snížit počet spermií a u žen způsobuje pomalý vývoj plodu. Zvyšuje riziko rakoviny plic, úst a hrtanu. Marihuana je termín používaný k označení vysušených květů, semen a listů indického konopí. Na ulici se používá řada dalších názvů, například: špek, gandža, tráva, brčko, rostlina, joint, hulení, zelí, marijánka, skunk, skéro, maruška…

Pampeliška

Marihuana – Mocná droga Marihuana. Jste toho názoru, že marihuana by měla být zakázaná, nebo povolená? Je to legální? A proč dát marihuaně zelenou? Marihuanu všichni známe pod pojmy jako je tráva, gandža, či hulení. Konopí není jen droga, konopí je také jedna z nejstarších průmyslových a léčivých rostlin, které lidstvo využívá. I když se moderní medicína staví k bylinkářství často skepticky, tak konopí jeho léčivost neupírá. Jako marihuana je označována návyková látka, která je složena z usušených a rozmělněných listů a vrchní rostlinné okvětní části konopí setého (Cannabis sativa), konopí indického (Cannabis indica) případně konopí rumišního (Cannabis).

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora