Pátek, 24 března, 2023

Matrace podstatným způsobem ovlivňuje kvalitu vašeho zájmu

V posteli trávíme všichni podstatnou část z běžného dne. Nemůžeme se ničemu divit, protože dnešní pracovní vytížení je naprosto enormní. Mnozí lidé tvrdě pracují od rána až do večera – a po příchodu domů se jednoduše chtějí natáhnout na postel a odpočinout si. Právě matrace ale ovlivňuje to, zda se ráno vzbudíte plní energie, nebo zda budete takzvaně jako přejetí.

Jak poznat skvělou matraci?

Ty nejlepší matrace mají 7 zón, což podstatně ovlivňuje jejich měkkost. Kvalitní matrace by po své délce měly mít tři až sedm pevných zón, a to kvůli rozložení tlaku lidského těla na co největší oblast. Při spánku působí na matraci největším tlakem bederní část, čemuž jsou přizpůsobeny i zmíněné zóny. Ty jsou navrženy podle intenzity zatížení a jsou rozděleny tak, aby splňovaly optimální požadavky na váhové rozložení lidského těla.

Dejte si pozor na tloušťku

Při výběru vhodné matrace určitě narazíte i na různé tloušťky, v nichž jsou tyto výrobky nabízeny. Tloušťka souvisí především s použitými materiály a jejich kvalitou. Jednoznačně tedy nelze říct, že se na vysoké matraci vyspíte daleko lépe, než na matraci tenčí. Například pěnové matrace jsou k dispozici od tloušťky 10 centimetrů až po výšku 24 centimetrů.

Proč zvolit pěnové matrace?

Pěnové, nebo chcete-li molitanové matrace, patří v současné době k těm vůbec nejoblíbenějším. Jsou vyrobeny z nejkvalitnějších polyuretanových pěn. Jejich hlavní výhodou je velká odolnost, a hlavně stálost všech vlastností. Tyto matrace můžete používat jak z tvrdší strany bez zónování, tak i z komfortní strany s pěti fyziologickými zónami. 

Odpočinek a relaxaci při spánku byste rozhodně neměli podceňovat. Právě kvalitní spánek nám dodává potřebnou životní energii a chuť pustit se s úsměvem do nového dne. Zahoďte svou starou matraci a za výhodnou cenu si pořiďte zbrusu novou.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora