Úterý, 28 března, 2023

Mercedes chystá zbraň proti Tesle. Elektrická třída S přijde s dojezdem 700 km

Mercedes-Benz se chystá na vážný protiútok v segmentu elektrických aut. Elektrická třída S namířena na nejnáročnější klienty luxusních limuzín totiž přijde na trh s dojezdem minimálně 700 km. Mercedes-Benz tak pokračuje ve své tradici překonávat vše přítomné na trhu. Baterie pro svou elektrickou limuzínu si přitom automobilka vyrobí sama.

Mercedes-Benz

O připravované třídě S fabrika říká už dlouho, stejně intenzivně však navenek komunikuje i vývoj její elektrické verze, která se bude lišit nejen typem pohonu, ale částečně i filozofií a designem. Má jít o průlom v chápání elektrické luxusní limuzíny. Elektrická třída S má totiž ukázat cestu ostatním, být nejlepší a vytvořit etalon třídy. Že by silná slova? Možná, no Mercedes-Benz již nejednou v historii ukázal, že sliby plnit dokáže.

Dojezd vás trápit nebude

Po peripetiích se slabšími prodeji elektrického SUV s označením EQC si chce Mercedes napravit chuť a poslat na trh skutečného elektrického krále. Nová limuzína má vytvořit nové standardy třídy a hned od nástupu na trh má jít o nekorunovaného krále. Jak říká šéf Mercedesu, Ola Källenius, automobilka si pro elektrickou třídu S sama vyvíjí všechny klíčové systémy a nechce být závislá na externích dodavatelích. To jí zajistí finanční nezávislost a odolnost vůči výkyvům technologické a technické kondice externích firem. Koncern si ve vlastní režii vyvine i baterie, jejichž kapacita má postačit dokonce až na dojezd 700 km (WLTP). Tím by manažerská limuzína překonala vše ostatní na trhu. Ola Källenius říká, že s dojezdem nebude mít žádný jejich klient rozhodne starosti.

Luxusní elektrický Mercedes-Benz třídy S nebude na trhu elektrických limuzín sám. Kromě Tesly si na tento segment brousí zuby i Jaguar, který už ohlásil vývoj elektrické limuzíny vycházející z nejnovějšího modelu Jaguar XJ. Do hry však vstoupí i Audi a BMW. Jak se tedy zdá, o konkurenční souboje ve třídě manažerských limuzín nepřijdeme ani v blížící se „době elektrické“.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora