Neděle, 5 února, 2023

Mezi mladými není změna práce nic výjimečného

Zajímavá práce

Nejčastěji mění práci mladí Češi. Někdy k tomu nepotřebují ani pádné důvody, prostě jen touží po změně. V Česku přibývá absolventů, které jejich práce drží méně než rok a pak se rozhodnou pro změnu.

Práce v Praze i okolí

Práce pro mladé. Firmy se zajímají o  absolventy, vidí v nich potenciál, elán. Stává se však, že jde o poměrně rizikovou investici do mladých zaměstnanců. Důvodem, proč se pro změnu práce rozhodnou, jsou nejčastěji naděje na lepší pracovní pozici nebo jednoduše touha po změnách. Češi jsou díky nízké nezaměstnanosti v práci mnohem vybíravější a čekají na co nejvhodnější nabídku. Ve skupině zaměstnanců ve věku 30-34 let přibyl počet těch, kteří svou práci opustili po jednom roce.
Podle odborníků by si firmy měly zvyknout na to, že střídání zaměstnanců je nyní naprosto běžný jev. Toto platí především v kreativních oborech. Zatímco naši rodiče měli za život dvě, max. tři zaměstnání, my jich máme šest.

Měníte práci? Poznejte zaměstnavatele!

Zdá se vám, že jste po dlouhém tápání našli firmu ve které se vám bude líbit? Je na čase zjistit, jací jsou kolegové a zda vás zaměstnavatel nesedře z kůže. O svém novém zaměstnavateli si zjistěte co nejvíce informací. Prohlédněte si jeho webové stránky, zjistíte tak  s kým spolupracuje a jaké má reference.
Jaké je prostředí firmy? Jak se stanovuje práce na dané období? Jak se chová zaměstnavatel? Vnímejte barvy a vzdušnost kanceláře, množství květin, otevřený či naopak uzavřený prostor. Obrázek si můžete udělat také již po prvním pohovoru se šéfem. Ve firmě si můžete také všimnout, jaké je zde atmosféra, zda se zaměstnanci baví nebo je naopak hrobové ticho. Pracovní prostředí má velký vliv na to, zda vám bude práce vyhovovat a setrváte v ní nebo po čase odejdete.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

40plus

PressExpress

Zprávy Dnes

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora