Neděle, 5 února, 2023

MMA továrna na peníze.

Zápasníci ve světoznámé UFC si za několik minut zápasu přijdou na honoráře, které by normálního člověka zabezpečili na několik let a možná i na celý život. Smíšená bojová umění (anglicky Mixed Martial Arts, zkráceně MMA, portugalsky Artes marciais mistas, zkráceně AMM) je plnokontaktní bojový sport bez využití zbraní, umožňující údery i chvaty, boj ve stoje i na zemi, a spojující různé… MMA se zkrátka těší obrovské oblibě. Nálepku kohoutích zápasů s lidmi se už nejspíše konečně povedlo setřást.

MMA má své kořeny v Pankrationu (obdobě dnešního boxu a zápasu), který byl představen na řeckých olympijských hrách v roce 648 př. n l. Zrod moderních MMA je možno vystopovat v Brazílii, v první polovině 20.

Connor McGregor. Je snad ještě někdo ve známém vesmíru, kdo nezná tuhle sportovní superstar? Pravděpodobně by mu zatleskal i Alf. McGregor ukázal, že i z chodníku s nálepkou nemakačenka se dá díky bojovému sportu zvaném MMA dostat k pohádkovým penězům.
Irský bojovník Connor McGregor se proslavil zejména díky nejsledovanější a nejkvalitnější MMA organizaci UFC, kde donedávna držel pás šampiona. Ten mu nicméně bude odebrán, protože poslední zápas v oktagonu absolvoval irský bijec už před patnácti měsíci a americká UFC si zkrátka nemůže dovolit čekat, kdy se zas McGregorovi zachce bojovat. Je ostatně možné, že už ho v ostrém zápase neuvidíme. V boxerském matchi proti hvězdnému Floydu Mayweatherovi si totiž za svoje vystoupení vydělal více než 150 milionů dolarů.
Vskutku poměrně slušná hodinová mzda, zápas trval 27 minut. Jedním zápasem se tak McGregor zajistil na několik životů a je dost možné, že už si prostě bude chtít pouze jen užít své vydělané peníze. Pro celé MMA a hlavně samozřejmě pro značku UFC by to bylo velká škoda, ale UFC je tak kvalitní organizací, že i bez McGregora je každý měsíc na co se dívat a těšit.
Bojovníci v UFC jsou zkrátka aktuálně bráni téměř jako hollywoodské filmové hvězdy. Minimálně pohádkové honoráře a příjmy z reklamy a od sponzorů zkrátka proměnily dřívější Popelku bojových sportů ve skutečně výstavní diamant. Zkratka MMA vznikla ze slovního spojení mixed martial arts, což v překladu znamená smíšená bojová umění. V současné době se tento sport stává velmi populárním, a to nejen v tuzemsku.
MMA trénink s profesionálem v Liberci nebo Praze je perfektním dárkem pro všechny drsné chlapy! Darujte mu možnost dát si pořádně do těla a přiučit se něčemu novému. MMA se dostává do popředí zájmu sportovních fanoušků i v České republice. Aktuálně nejznámější česká MMA organizace XFN, která má ve svém středu i nejznámějšího MMA bojovníka Karlose Terminátora Vémolu, zaplňuje svými galavečery sportovní haly. Vémola byl dříve dokonce účastníkem v UFC, ale po nepříjemné zranění z organizace vypadl a nyní dělá všechno pro svůj návrat. Kromě toho je i on sám skvělou reklamou na celé MMA. Zápasnické MMA rukavice jsou bezprsté a mají měkké polstrování, které chrání dokonale celé zápěstí. Spodní strana je většinou vyrobena z prodyšného materiálu, což zaručuje silné a zároveň uchopení soupeře. Českých fighterů si zkrátka i v zámoří začínají všímat a aktuálně má Česko dokonce ve světoznámé organizaci  UFC zápasnici Lucii Pudilovou.
MMA je kontaktní bojový sport, který spojuje různé bojové sporty a bojová umění bez použití zbraní. Zkratka MMA pochází z anglického názvu Mixed… Naturalizovaného uzbeckého zápasníka Makhmuda Muradova dokonce do svého týmu přijal i už zmíněný Floyd Mayweather. To je samo o sobě velký úspěch a Muradov je vůbec prvním MMA zápasníkem v Money týmu. Díky tomu by i on mohl nakouknout do lukrativní UFC. V následujících letech by tak Česká republika mohla mít v okruhu Ultimate Fighting Championship hned tři reprezentanty.
Celý MMA svět zkrátka aktuálně stoupá ke hvězdám jako kryptoměna Bitcoin a je pouze na jeho bojovnících a fanoušcích, kde se nakonec zastaví. Jisté ovšem je, že tu máme po letech stagnace opět nový fenomén.

Foto: instagram.com

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora