Pátek, 24 března, 2023

Moderní elektromobil od škodovky je tady! Přivítejte Škodu ENYAQ iV

Není sporu o tom, že elektromobily jsou současným trendem. Ať už si o jejich postupném prosazování myslíme cokoliv, staly se nedílnou součástí světa automobilů a v mnoha případech přinášejí opravdu zajímavá technická řešení. Výjimkou není ani nová škodovka, která umí řešit jednu z největších bolestí elektromobilů, a to je dojezd.

Také elektromobil umí být praktický

Praktická stránka elektromobilu většinou vždy pokulhávala na dojezdu. V případě škody Enyaq se však můžete spolehnout na dojezd přes 500 kilometrů. Po celé Evropě navíc je dnes k dispozici již okolo 200 000 nabíjecích stanic. Škoda ENYAQ iV svou praktickou stránku dále umocňuje několika dalšími faktory. Je to například:

  • Možnost připojení pohonu druhé nápravy
  • Spoustu místa pro cestující a zavazadla

Díky možnosti aktivovat pohon všech 4 kol, zvládnete i náročnějších terén a nemusíte se obávat, že byste neodvezli celou rodinu a vše co sebou potřebujete. To vše samozřejmě za přítomnosti nejmodernějších bezpečnostních prvků, kde vám při jízdě sekundují asistenční systémy automaticky varující před kolizí, nebo systémy, které aktivně minimalizují následky případné nehody a chrání cestující. K dispozici je 9 airbagů a určitě vás bude těšit také head-up displej s využitím rozšířené reality.

Ve jménu dynamického designu

Celá nová škodovka je zabalená do moderního designu, který vidíte uvnitř i vně vozu. Vevnitř na sebe upozorňuje zejména 13“ ovládací tablet na středové konzoli, kde nastavíte vše potřebné a využijete online funkcí aplikace ŠKODA Connect App. Ceny Škody Enyaq začínají už na částce 1 189 900 Kč. Za tuto cenu kromě jedinečné techniky dostanete dynamiku patrnou už na zevnějšku, a to díky výraznému tvaru karoserie. Do popředí zde vystupuje tvar kapoty a velká kola, přičemž vše dokáží vybalancovat vyvážené proporce tohoto na první pohled jedinečného vozu.Zdroj / foto: skoda-storyboard.com

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora