Neděle, 5 února, 2023

Moderní léčbu rakoviny hradí českým pacientům pojišťovny

Již v roce 2012 začalo v areálu pražské nemocnice Na Bulovce fungovat Protonové centrum – specializovaná moderní klinika, zaměřená na pokrokovou léčbu onkologických onemocnění. Pacienty zde léčí pomocí protonové radioterapie, a od otevření kliniky jich zde touto léčbou prošlo již více než 9 000.

Hlavní benefit protonové léčby spočívá v možnosti přesně zacílit dávku záření přímo do nádoru, což je šetrnější k okolním zdravým tkáním a orgánům. Díky tomu se také minimalizují vedlejší nežádoucí účinky, které se po radioterapii mohou objevit.

Léčbu v Protonovém centru hradí českým pacientům zdravotní pojišťovny a na konzultaci sem může přijít každý, a to i bez doporučení od lékaře.

Světové úspěchy Protonového centra

Pražské Protonové centrum je ve světě léčby rakoviny respektovanou institucí, a to i na mezinárodním poli. Celosvětově jedinečných výsledků zde dosahují mimo jiné v léčbě karcinomu prostaty nízkého rizika, který zde v časném stádiu dokáží vyléčit během pouhých 5 ozařovacích frakcí.

Lékaři z Protonového centra rovněž vyvinuli unikátní technologii léčby rakoviny prsu, již nyní úspěšně aplikují v praxi a předávají své know-how i kolegům ze zahraničí.

Protonová radioterapie je úspěšnou léčebnou metodou i u mnoha dalších typů rakoviny, například nádorů v oblasti hlavy a krku, kde je naprosto nezbytný šetrný přístup. Protonové centrum dlouhodobě spolupracuje i s prestižní univerzitou v Oxfordu, konkrétně při léčbě lymfomů.

Ukázkový přístup k pacientům

Protonové centrum je jedinečné jak metodou léčby, tak i tím, jak přistupuje ke svým pacientům. Těm například během pandemie koronaviru umožnilo absolvovat konzultaci s lékařem i formou videohovoru z pohodlí a bezpečí jejich domova. Takzvaná e-ambulance tu pro pacienty zůstala i po odeznění pandemie.

V rámci léčby se každému pacientovi vždy věnuje jeden konkrétní lékař, a to od vstupní konzultace až do ukončení léčby. Kromě lékaře má pak každý pacient k dispozici i svého osobního koordinátora léčby. Ten pomáhá vyřídit nezbytné administrativní formality před zahájením terapie a odpovídá pacientům na veškeré dotazy ohledně léčby i fungování centra.

Spolehlivá diagnostika

Kromě technologií, určených k léčbě, je Protonové centrum vybaveno i moderními a spolehlivými přístroji pro diagnostický screening, včetně unikátního digitálního PET/CT. 

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora