Úterý, 28 března, 2023

Nepodceňujte správné zateplení podnikatelských objektů

Rozhodli jste se začít podnikat? Hlavou vám určitě víří spousta myšlenek ohledně vašich snů a plánů. Pro dosažení očekávaných výsledků jsou důležité ne jenom finance, kvalitní vybavení a dobré personální zdroje. Budete potřebovat také kvalitní materiální zázemí.

Ať už se chystáte otevřít výrobní halu, malou firmu nebo jakýkoli jiný podnikatelský objekt, měli byste myslet na jeho zateplení.

TIP: Věděli jste, že na zateplení podnikatelských objektů můžete čerpat dotace EU? Konkrétně se jedná o program úspora energie. Spadá do něj také například výměna oken nebo modernizace rozvodů elektřiny a plynu.

Proč zateplovat?

Hlavním důvodem je úspora energie hlavně v zimních měsících a také ochrana vnitřních prostor před horkem v létě. Správné zateplení objektů chrání konstrukci celé budovy. Správným zateplením se sníží vaše náklady asi o 30-50%. Budete tak moct zkrátit i topnou sezónu a ušetřit.

Tím, že udržujete vyprodukované teplo uvnitř objektu také snižuje energetickou náročnost a chráníte tím životní prostředí. Některé dostupné izolanty na trhu jsou taky plně recyklovatelné.

Jak na to?

Na trhu je dnes velký výběr izolantů, které se zateplením pomohou. Patří mezi ně například minerální vlna nebo polystyren. Do popředí se také dostávají alternativní přírodní materiály jako je například ovčí vlna nebo dřevovláknitá izolace.

Foukaná izolace

Krok vedle v případě zateplování podnikatelských objektů neuděláte s foukanou izolací. Foukaná izolace je v poslední době oblíbenou variantou. Tímto způsobem se dá aplikovat celulózová izolace, minerální vlna i dřevovláknité izolace.

Při zateplování dejte pozor nejen při vhodném výběru techniky a izolantu ale i při výběru firmy, které svou zakázku svěříte. Zkušenosti, preciznost a dobře odvedená práce jsou totiž nad zlato.

Výhoda foukané izolace

Výhodou je nízká cena a jednoduchá, rychlá aplikace. Při zateplování pomocí foukané izolace nevzniká ani žádný zbytečný odpad, takže potěší i příznivce životního prostředí.

Plochá střecha

S úsporou energie by vašemu objektu mohla pomoci také plochá střecha. Nevytváří skoro žádný prostor, který je potřeba vytápět. Aby střechou nezatékalo, doporučujeme využít hydroizolačních materiálů. Mezi ty patří například hydroizolační fólie nebo stříkané či lité hydroizolace na bázi PUR.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora