Neděle, 5 února, 2023

Nevíte, jak vybírat vodoměry, abyste byli plně spokojeni?

Tu a tam je potřeba, abychom se podívali po novém vodoměru. Důvody, které nás k tomu vedou, jsou různé. Někomu se mohl jednoduše starý model pokazit, někomu se nezdá jeho přesné měření, někdo hledá vodoměry, které budou mít možnost dálkového odečtu. Možná také vlastníte nově postavené bytové domy, které se bez bytových vodoměrů neobejdou. Ať je to jakkoli, s výběrem vám poradí na mereni-tepla.cz.

Jak vybírat vodoměry?

Pokud se ptáte, jak vybírat vodoměry, vězte, že byste měli sledovat několik základních skutečností. Určitě byste měli volit model, který umožňuje dálkový odečet. Sice zatím není ze zákona povinen, a také můžete koupit modely, které tuto funkci nenabízí, ale v budoucnu jej budete potřebovat a byla by škoda muset za pár let kupovat kvůli dálkovým odečtům vodoměr nový.

Sledujte také třídu přesnosti vodoměru. Volit můžete vodoměry s třídou přesností A, kdy měří od 60 l / hod. Třída B představuje vodoměry měřící od 30 l / hod a třídu C pak vodoměry měřící od 15 l / hod.

Bytové vodoměry mají na ciferníku vyznačenou přesnost v různých polohách. Označení H / B říká, že v případě instalace vodoměru ve vodorovné poloze, měří v třídě přesnosti B. Označení V / A říká, že při instalaci ve svislé poloze měří v třídě přesnosti A. Když chybí označení H a V platí přesnost vodoměru uvedená na ciferníku v obou polohách.

Když je vodoměr cejchován dle normy tzv. MID, je třída přesnosti udávána hodnotou R. Čím vyšší je hodnota R, tím přesnější je vodoměr. Pozor však na teplotní rozsah vodoměru. Vodoměry s teplotní třídou menší než T70 nejsou určeny k měření teplé vody. Ta se totiž pohybuje v rozmezí 45 – 60 °C.

Více informací o tom, jak vybírat vodoměry i další o měření tepla, topení, vodě nebo třeba vodoměrech, najdete na webových stránkách mereni-tepla.cz.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora