Pátek, 24 března, 2023

Obliba metrážových koberců v bytech stoupá

Koberec. Při tomto slově se mnoho lidí otřese hrůzou, jak si někdo může tak nehygienickou věc dát do bytu. Líheň roztočů, lapač prachu, postrach alergiků. A přesto obliba koberců stále stoupá.

Lidé touží po útulnosti

Jsou zkrátka lidé, kteří nepodléhají módním trendům a preferují svůj vlastní styl. Nechtějí bydlet v industriálním stylu a mít dlažbu i v ložnici. Koberec přináší do jejich domovů útulnost a pohodu.

Koberce alergikům nevadí

Toto tvrzení platí samozřejmě jen za předpokladu, že o koberec správně pečujete. V udržovaném koberci roztoči rozhodně nebydlí. Příležitostně do něj mohou napadat z lůžkovin a ostatního bytového textilu. Čistý koberec ale roztočům neskýtá vytoužené obydlí. Pokud je koberec pravidelně vysáván a udržován, nepůsobí komplikace ani alergickým osobám.

Metrážové bytové koberce padnou do každého interiéru

Na rozdíl od koberců kusových se metrážové koberce řežou na požadovanou míru. Jejich velikost se tedy snadno přizpůsobí rozměrům místnosti. Místnost svým dekorem zútulní, zateplí a sníží kročejový hluk.

Výběr bytového koberce není úkol pro vědce

Pokud se rozhodnete pořídit koberec, rozhodněte se, zda zvolíte umělý, nebo přírodní. Umělé koberce se vyrábějí ze syntetických vláken, jako je třeba polyamid, polypropylen nebo polyester. Přírodní koberce obsahují vlákna přírodní. Jejich zdrojem je vlna, sisal nebo kokos. Dalším parametrem je poměr hustoty vláken k jejich šířce. Tento parametr určuje životnost koberce. Významným kritériem pro výběr je i způsob vazby. Smyčkové koberce jsou odolnější, střižené koberce působí příjemnějším dojmem.

Koberec přizpůsobte účelu

Pokud máte jasno v materiálu a rozměrech, můžete začít řešit design. Při výběru mějte vždy na paměti, do jaké místnosti je koberec určen a k jakému účelu bude sloužit.

Koberec v obýváku snáší vyšší zátěž

Ve většině rodin je kuchyň s obývacím pokojem centrálním prvkem, kde se schází rodina, přátelé. Odehrávají se zde návštěvy i rodinné porady. Pokud vlastníte psa nebo kočku, nejspíš bude koberec vystaven i jejich řádění. Volte tedy koberec odolnější, dobře udržovatelný.

Koberec v obývacím pokoji vytvoří teplo domova

Inspiraci najdete třeba v kolekci Gothic. Jedná se o koberce s nízkou smyčkou, které jsou dobře udržovatelné. Vybírat můžete z tlumených i výrazných barev. Koberce Gothic jsou vhodné i pro podlahové vytápění, což je v obývacím pokoji velmi příjemná záležitost. Kolekce Rekord nabízí pestrou škálu různých šíří, bez zbytečného řezání se tedy hodí i do užších místností.

V ložnici dbejte na atmosféru

Koberec v ložnici není zpravidla tolik namáhán. Můžete si tam tedy dovolit i koberec s vlasem střiženým, jelikož v ložnici tolik nehrozí poškození a sešlapání. Důraz klaďte a dekor, který v ložnici navodí tu správnou atmosféru podle vašich představ. Koberce Carpe Diem nabízí příjemnou škálu pastelových barev, které dodají ložnici útulnost a nádech romantiky.

Děti rády tráví čas na zemi

Koberec do dětského pokoje je tedy výborný nápad. Pokoj se pocitově zateplí, pod koberec je možné umístit podlahové vytápění. Dítě se tedy může na zemi válet, hrát si i spát a neriskuje nachlazení. Veselé dětské motivy pokoj rozzáří, tříbí fantazii a přinášejí radost. Po praktické stránce je vhodné volit koberce příjemné na dotyk, ale zároveň odolné a snadno čistitelné. Stálicí v sortimentu dětských koberců je kolekce City Life. Motiv města nejen působí vesele, ale zároveň se dá využít k dopravní výchově.

Vlněné koberce pro vyznavače přírodních trendů

Jste-li zapřisáhlými odpůrci umělých vláken, je pro vás vlněný koberec to pravé. Ovčí vlna sloužila lidem již od pradávna a i jako pokryv podlahy najde své uplatnění. Vlněné koberce jsou příjemné, odolné, působí útulně až rustikálně. Nevýhodou je složitější údržba, ale koberec se vám za údržbu odmění svou krásou a příjemným dotykem.

Více na: .supellex.cz

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora