Úterý, 28 března, 2023

Ochrana mazlíčků proti parazitům

Klíšťata a blechy nejsou jen nepříjemným problémem, který ztěžuje život mazlíčkům a jejich majitelům. Jak se venku trochu oteplí, nastává každoroční urputný souboj majitelů psů a koček s blechami, klíšťaty, tasemnicemi a dalšími parazity, kteří rádi na jejich mazlíčcích hodují. S příchodem teplých dnů nastává každoroční starost všech majitelů čtyřnohých mazlíčků. Nevítaní parazité, klíšťata a blechy mohou přivodit těžké zdravotní problémy. Jsou přenašeči různých infekčních onemocnění, včetně lymské boreliózy… Boj je to nekonečný, protože parazité jsou přirozenými průvodci… Chraňte svého psa před parazity. V našem sortimentu naleznete ozkoušené přípravky například značek Foresto, Scalibor, nebo Kiltix. Způsobů ochrany psa před parazity je několik, záleží jen na Vás, pro jakou variantu se rozhodnete. Mohou být i zdraví nebo životu nebezpeční. Proto je nutné se před nimi řádně chránit a to samé provádět i u našich čtyřnohých kamarádů.

Jak je to s klíšťaty

Proč používat přípravky proti blechám pro psy a kočky také na podzim či v zimě? Kvalitní ochrana domácích mazlíčků i domácnosti opakovaně důkladně po c…Věděli jste, že až 30% klíšťat je nakažených nějakou nemocí? Může jít o boreliózu, encefalitidu, ehrlichiózu nebo babeziózu. Klíšťata číhají nejen ve vysoké neudržované trávě nebo v lese, ale můžeme je chytit třeba v městském parku nebo na louce. Antiparazitární obojky a pipety ochrání vašeho psího miláčka od blech, klíšťat a dalších vnějších parazitů. Dbát je třeba také o střeva zvířete a pravidelně ho odčervovat pomocí tablet či past. Naši mazlíčci jsou jimi ohrožení o to více. Odstranit klíště během procházky nebo těsně po ní je sice možnost, ale poměrně nepraktická a nespolehlivá. Nemusíme najít všechna klíšťata, obzvlášť u psů s hustou srstí. A pokud máme psa na zahradě, je jimi ohrožen nonstop. Už za pár hodin po přisátí může dojít k nakažení některou z nemocí. Navíc aktivita klíšťat nenastává jen v teplých dnech, ale už od 4°C. Paraziti, které mohou lidé chytit od svých domácích mazlíčků, se dají jen těžko jednoznačně rozpoznat. Projevy nákazy jsou podobné běžným nemocem. Zatímco zvířata lze pravidelně odčervovat, chovatel takovou možnost nemá.

A co blechy?

Proto nesmíme zapomínat, že všechny spot-ony a obojky mají svoji dobu účinnosti, takže je potřeba pravidelně opakovat jejich aplikaci, aby naše zvířata byla efektivně chráněna. Blechy nemusí být jen záležitostí zanedbaných zvířat a majitelů nedodržujících hygienu. Můžete jim čelit kdykoliv. Stačí, když potkáte na procházce druhého zablešeného psa, nebo se psem navštívíte prostředí, ve kterém se blechy vyskytují. Klíšťata a blechy nejsou jen nepříjemným problémem, který ztěžuje život mazlíčkům a jejich majitelům. Mohou být i zdraví nebo životu nebezpeční. Proto je nutné. Samička klade velké množství vajíček a z pár přinesených blech může vzniknout invaze celé vaší domácnosti. Až 95% bleší populace se vyskytuje v prostředí, na zvířeti pozorujeme jen 5% z nich. Blechy sají krev, znepříjemňují život a mohou přenášet tasemnice. Bleší kousnutí může u citlivých jedinců vyvolat silnou alergickou reakci. Nejčastěji se vyskytují v kobercích, dekách, čalouněném nábytku a samozřejmě i ve zvířecích pelíšcích. Ochráníte tak nejen mazlíčka, ale i ostatní členy rodiny.

Jak se proti parazitům bránit

S příchodem teplých dnů nastane každoroční starost pro všechny majitele čtyřnohých mazlíčků. Nevítaní parazité, klíšťata a blechy, mohou přivodit těžké zdravotní problémy. Pokud vás tyto informace trochu vyděsily, nemusíte hned začít panikařit. S příchodem teplých dnů nastane každoroční starost pro všechny majitele čtyřnohých mazlíčků. Nevítaní parazité, klíšťata a blechy, mohou přivodit těžké zdravotní problémy. Napadení klíšťaty bývá nejčastěji ve vlhkých dnech po dešti nebo celkově z jara po zimě s nadprůměrnými teplotami, jako byla ta poslední. Stačí svého mazlíčka před napadením vnějšími parazity správně ochránit. K tomu existují speciální přípravky, jako je Fypryst. Blíží se jaro a s ním bohužel i výskyt nepříjemných parazitů, kteří mohou znepříjemnit život nejen vašemu pejskovi či kočičce, ale i vám. Nečekejte tedy, až v srsti najdete první klíště, blechu nebo jiného parazita a od jara do podzimu… V podobě spot-on pipety je jeho aplikace jednoduchá a rychlá, stačí obsah ampulky vymáčknout na kůži mezi lopatkami zvířete. To je pak chráněno po dobu 4 týdnů proti klíšťatům a ještě déle proti blechám. S příchodem teplých dnů nastává každoroční starost všech majitelů čtyřnohých mazlíčků. Nevítaní parazité, klíšťata a blechy mohou přivodit těžké zdravotní problémy. Chraňte proto svého zvířecího kamaráda jak nejlépe to jde. Fiprotec spot–on (pipeta, kterou se kape na kůži za krk zvířete) by neměl chybět žádnému chovateli.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora