Středa, 29 března, 2023

Podnikání dnes? Ve výhodě je ten, kdo si dokáže udržet zákazníky

Obchodníci a poskytovatelé služeb, kteří na zákazníky pohlížejí jen jako na zdroje rychlého zisku a nevěnují energii na to, aby uspokojili jejich skutečné potřeby, jsou předurčeni k neúspěchu. Nároky nakupujících průběžně stoupají a do karet jim bezesporu hraje rostoucí konkurence. Chcete-li se udržet mezi úspěšnými, vsaďte na prozákaznický přístup. Osvojte si základy i pokročilé techniky customer relationship managementu a vybudujte si základnu loajálních klientů – udržení jejich přízně vás bude stát mnohonásobně méně než akvizice nových zákazníků.

Nabízejte to, co zákazníci chtějí

Zamyslete se nad svou nabídkou a položte si otázku, zda obsahuje produkty či služby, po kterých zákazníci touží a jsou za ně schopni opakovaně utrácet. Konkurenční výhodu mají firmy, jejichž prioritou je kvalita a jedinečnost. Pokud jste své podnikání přecenili, nebojte se to přiznat a následně nabídku modernizovat nebo zcela předělat.

Používejte CRM systém

Tvrzení, že si menší firma vystačí s běžným kancelářským balíkem a rozhodně nepotřebuje CRM systém, je poněkud zcestné. Takoví lidé pravděpodobně vůbec netuší, co je CRM a k čemu je dobrý. Vhodně zvolená platforma vám ušetří spoustu drahocenného času, pomůže s realizací marketingových kampaní, vygeneruje důležité reporty a v neposlední řadě poslouží při vedení projektů.

Zcela zdarma si můžete vyzkoušet český Outlook CRM eWay-CRM, a to bez časového omezení ve verzi Free nebo na 30 dní ve verzi Premium.

Zajímejte se o zpětnou vazbu

Nezapomeňte, že zákazníci mají o svých potřebách jasno. Nebojte se jich zeptat – třeba formou dotazníku po úspěšně provedeném nákupu. Zároveň reagujte na stížnosti a snažte se průběžně zlepšovat úroveň zákaznického servisu. Velmi praktický je například online chat přímo na webu – umožňuje rychlou komunikaci a řešení problému, který by mohl skončit odchodem ke konkurenci.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora