Středa, 29 března, 2023

Pojištěním odpovědnosti!

V životě se různé nehody stávají, ne jinak je tomu v zaměstnání. Pod nehodou se nemusí navíc skrývat jen ta způsobená svěřeným služebním vozem. Ba naopak, vlivem neopatrnosti nebo nepozornosti může dojít k polití notebooku kávou, spadnutí drahého přístroje na měření v laboratoři nebo záměně paliva v přenosném agregátu. Ve všech těchto případech může zaměstnavatel požadovat náhradu škody, k úhradě škody navíc může použít vaši mzdu. Už z toho důvodu je výhodné mít uzavřené pojištění odpovědnosti.

Klid v případě nepříjemných situací

To, že svému zaměstnavateli něco nenávratně poškodíte nebo zničíte, samozřejmě není příjemná situace. Vše se však dá vyřešit ke spokojenosti obou stran. Předně platí, že při výkonu zaměstnání nebo povolání odpovídáte za škodu způsobenou do maximální výše 4,5násobku hrubého průměrného výdělku. A jak postupovat? Předně si nechte škodu písemně vyčíslit a vystavit písemnou výzvu k úhradě se zdůvodněním. Až poté může zaměstnavatel přistoupit ke strhávání částky ze mzdy. Nebo je řešením mít dobrou pojistku.

Pojištění odpovědnosti v práci

V případě, že pracujete s drahou výpočetní nebo laboratorní technikou nebo máte svěřený jiný drahý přístroj nebo věc, je nejvhodnější mít uzavřené pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli, které bude vaší jistotou při neopatrném a nešikovném počínání. Navíc má celosvětovou platnost a vztahuje se tedy také na služební cesty, avšak nelze proplatit škodu způsobenou zaměstnavateli se sídlem nebo místem podnikání mimo území České republiky.

Vhodné nejen pro řidiče

Nejčastěji se mluví o pojištění odpovědnosti v zaměstnání v souvislosti s profesionálními řidiči nebo piloty. Pojištění je však univerzální pro všechny profese a vzhledem k tomu pojišťovna ERGO nabízí 3 varianty – standard, řidič a řidič plus. Posledně jmenovaná varianta je výhodná také pro zaměstnance, kteří mají k dispozici a se souhlasem zaměstnavatele využívají služební automobil pro osobní účely s patřičným havarijním pojištěním. V tom případě se vztahuje škoda také na tyto případy. Obecně lze sjednat pojištění do maximálního limitu 500 tisíc korun se spoluúčastí až 5 tisíc korun. Spoluúčast je vždy součástí tohoto produktu, je však možné upravit její výši.


Chcete mít jistotu při výběru správného pojištění? Využijte portál srovnátor a zvolte vhodné pojištění odpovědnosti přímo pro Vás.


- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora