Pátek, 24 března, 2023

Jak přežijí koronavirus penziony a hotely?

Jste provozovatelem velkého hotelu nebo vlastníte jen malý, rodinný penzion? V každém případě se na vás také vztahuje povinnost mít vyřešené BOZP a PO. Pakliže není BOZP a PO vyřešená, mohou vám být v případě kontrol uděleny pokuty sahající ne do tisíců korun, ale rovnou do milionů korun. S podnikáním by tak mohl být konec, málokdo má na zaplacení tak ohromně vysokých pokut. Pokud jste tedy provozovatelem hotelů nebo penzionů, máme pro vás několik tipů a rad, která se BOZP týkají. 

Nabízí se hned několik otázek. A sice co je vaší povinností? Co jste povinni dodržovat v bezpečnosti? Máte hotové školení BOZP? Zákony nerozlišují to, zdali máte jenom malý penzion nebo zdali vlastníte velký hotel. BOZP se na vás vztahuje tak či onak. Proto jsme sepsali základní pravidla, podle kterých by se měl řídit každý vlastník zmiňovaných nemovitostí. 

Pravidla BOZP pro penziony a hotely

Každý provozovatel penzionu nebo hotelu by měl mít vypracovaný provozní řád. V tomto případě se uvedou vždycky podmínky činnosti, zásady prevence infekčních a jiných onemocnění a podobně. Také je třeba vyřešit BOZP související s pracemi s elektrickými a plynovými zařízeními. Je třeba poučit zaměstnance o dodržování návodu k používání. 

I práce v kuchyni musí být vyřešená po stránce bezpečnosti práce. V rámci BOZP je třeba používat vhodné OOPP, dále je třeba, aby zaměstnanci měli zdravotní průkaz a znalosti nutné k ochraně veřejného zdraví. 

Dále je třeba, aby se udržoval pořádek, aby se v případě udržování zahrady dodržovaly způsoby ruční manipulace a aby se respektovaly předpisy pro práci ve skladu, pokud jsou sklady součástí. 

Nejste v tom sami

Jestliže je toho na vás moc, svěřte to raději odborníkům. Doporučujeme se obrátit na firmu Extéria, která si poradí naprosto se vším, co s BOZP a PO souvisí.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora