Pátek, 24 března, 2023

Proč si koupit horkovzdušnou troubu?

Občas si upéct něco k snědku rozhodně není k zahození. K tomuto účelu se odjakživa používají trouby, nicméně ne všechny jsou natolik kvalitní, aby splňovaly všechny potřeby majitele.

Hlavně lidé, kteří mají ještě klasické plynové variace, se mohou během pečení docela dost natrápit. Přitom není problém takovýto model vyměnit za novější horkovzdušný typ.

Žádné zbytečné připalování

V dnešní době nemá nikdo času nazbyt, a proto by i pečení mělo být nejlépe zcela bezstarostné. S horkovzdušnou troubou je možné toho docílit mnohem snadněji než s konkurencí.

Jejím největším přínosem je schopnost rovnoměrně pouštět horký vzduch do všech koutů trouby. Díky tomu se jídlo nejenže nepřipálí, ale zároveň je možné ho udělat více najednou.

Když má daná trouba dostatečnou úložnou kapacitu, je reálné v horním patře péct třeba kuře, zatímco do spod dát dělat brambory. Tuto možno dokáží ocenit nejen rodiny s dětmi.

Další užitečné funkce

Dobrá horkovzdušná trouba dokáže fungovat i jako fritéza. Milovníci křupavých hranolek si tak mohou dopřávat svůj oblíbený pokrm klidně každý den, ovšem tentokrát ve zdravé formě. Hranolky dělané v troubě totiž nepotřebují ani kapku oleje.

Mnohé modely navíc disponují i rotačním grilem. S jeho pomocí si lze snadno ugrilovat kuřátko nebo třeba špízy.

Kvalitní horkovzdušné trouby toho samozřejmě umí ještě mnohem více, například smažit, případně dokonce fungovat i jako sušička ovoce.

Volně stojící typ

Běžně se horkovzdušné trouby prodávají v klasickém provedení, tedy i se sporákem. Kdo však má třeba indukční desku nebo potřebuje troubu na chatu, ten sáhne po volně stojící verzi.

Tyto modely váží jen několik málo kilogramů, takže s nimi může manipulovat skoro každý. Dostat takovýto přístroj na chatu tudíž nepředstavuje žádný větší problém.

Horkovzdušná trouba volně stojící má rovněž výhodu v ceně. Zatímco klasické variace se sporákem mohou stát i hodně přes deset tisíc, volně stojící verze se dá pořídit pouze za pár tisícovek.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora