Úterý, 28 března, 2023

Rádi byste podnikli vyhlídkový let v Brně?

Chtěli byste si užít vyhlídkový let Ostrava, vyhlídkový let Praha nebo vyhlídkový let odjinud, ale máte obavu, že vás do vrtulníku nebo letadla nevezmou kvůli vašemu vyššímu věku? Vaše obavy jsou naprosto liché. Představte si, že žádný věkový limit pro účastníky vyhlídkového letu letadlem nebo vrtulníkem neexistuje. Neexistuje dokonce ani minimální věk pro účastníky vyhlídkového letu, i když se doporučuje věk přibližně od pěti let nahoru. Důvodů je více. Jeden z nich je například nutnost sluchátek na uších, protože v kabině letadla je při vyhlídkovém letu hluk. A sluchátka miminkům jen těžko nasadíte.

Vyhlídkové lety a děti

Sami určitě uznáte, že děti miminkovského věku vyhlídkový let určitě neocení. Ten správný zážitek z vyhlídkového letu ocení až starší děti, pro které se doporučuje autosedačka nebo alespoň podsedák, aby měly lepší výhled. Samozřejmé je také to, že vyhlídkových letů se mohou děti účastnit pouze za doprovodu svých rodičů, případně s jejich písemným souhlasem.

Vyhlídkové lety a zdravotní stav

Pokud jde o horní věkovou hranici vyhlídkových letů, ta neexistuje. Záleží na zdraví každého účastníka vyhlídkového letu, na tom, jak se cítí a na co si troufá. Pokud jde o hmotnost, kterou lze letadlo zatížit, tříčlenná posádka by měla dohromady vážit do 250 kg. Určitě chápete, že váhové limity je třeba při vyhlídkových letech striktně dodržovat. Co se týká zdravotního hlediska, nejsou vyhlídkové lety pro účastníky nijak náročné. Nemusíte se obávat žádných prudkých změn tlaku v kabině. Přesto je na každém jednotlivci, aby zodpovědně zvážil, zda se na vyhlídkový let cítí nebo ne.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora