Pátek, 24 března, 2023

Rizikový přechod na Střelničné se i díky novému značení stane bezpečným místem pro chodce

Skutečnost, že se v hlavním městě najde hodně rizikových míst pro chodce, je obecně známá. Je to dáno hustotou dopravy, přičemž taková místa samozřejmě nejsou příjemná ani pro řidiče automobilů. Jedním z takových míst je přechod pro chodce u tramvajové zastávky Ládví.

Počínaje rokem 2007 se zde stalo celkem 29 nehod. Ty měly celkem za následek celkem jednoho mrtvého chodce, ale také 4 těžce zraněné osoby a 11 lehce zraněných. Při dopravních nehodách tak došlo k mnoha následkům na zdraví, a také to znamenalo značné materiální škody.

Změny na frekventovaném místě

Zmiňovaný přechod, který je přes ulici Střelničná na Praze 8, je frekventovaným přechodem, kde ve špičce projde 120 až 150 chodců během hodiny. Tento úsek je však značně nepřehledný a z toho důvodu také nebezpečný. Chodec zde musí překonat dva jízdní pruhy v jednom směru. Samotný přechod také po dlouhá léta vůbec nesplňoval stávající normy.

Právě proto zde bude provedeno svislé dopravní značení s reflexními prvky dle normy ČSN-EN 12899-1 a osazeno podle zásad TP65 a TP133. Dopravní značení zároveň bude instalováno tak, aby nesnižovalo viditelnost stávajícího dopravního značení. Jedná se především o dopravní značky, které upravují přednost a o výstražné dopravní značky. Vlastní mechanizmy pro nápravu situace na přechodu přes ulici Střelničná již byly zahájeny, a to na základě souhlasu Policie ČR, přičemž:

  • Na příslušný Silniční správní úřad byla podána žádost
  • Vlastní realizace by měla být provedena na konci léta 2021

Lepší podmínky pro chodce

Veškeré plánované změny v tomto místě jsou velmi žádoucí, protože dle dopravních statistik nehodovosti patří toto místo mezi ty nejhorší na území hlavního města Prahy. Jedna z posledních nehod, která se zde stala, postihla přecházející ženu, která skončila na dva týdny na jednotce intenzivní péče.

Lepší dopravní značení v Praze a zvýšení bezpečnosti v tomto místě, jednoznačně zvýší bezpečnost Pražanů. Chůze je přirozený pohyb, ale v rámci frekventované dopravy jsme také při chůzi často velmi zranitelní. Právě proto je potřeba podmínky pro chodce stále zlepšovat.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora