Středa, 29 března, 2023

Souboj ProtonVPN Plus a BoxPN VPN: Jaká VPN je lepší?

Koho se vyplatí objednat: Proton Plus VPN, nebo se spíše vyplatí BoxPN VPN? U obou VPN jsme porovnali parametry, sečetli body a výsledek je 8,6/10 – 5,8/10.

Zkouška rychlosti ProtonVPN Plus : BoxPN VPN, kdo je rychlejší?

Rychlost stahování (download) a nahrávání (upload) dat je asi nejdůležitější parametr, platí to i o ProtonVPN Plus a Boxpn VPN.

Rychlost stahování první jmenované byla v průměru 334 Mb/s, průměrný výsledek druhé VPN byl 22 Mb/s. Proton Plus VPN tak byla o 312 Mb/s rychlejší v porovnání s Boxpn.

Z měření vyplynulo, že průměrný upload u Proton Plus VPN je 92 Mb/s. BoxPN VPN jsme naměřili upload 16 Mb/s. Je tedy o 76 Mb/s pomalejší.

Posledním rychlostním parametrem byla odezva, u první VPN jsme naměřili 207 ms. U druhé Boxpn VPN laboratoř naměřila 65 ms. Pro rychlost odezvu platí, že nižší hodnota je výhodnější, tudíž Proton VPN Plus v porovnání je o 142 ms lepší.

Průběžný bodový součet recenze ProtonVPN Plus vs. Boxpn je 8 /10 – 3/10.

Zvládne ProtonVPN Plus obejít geolock Netflixu?

Pro odblokování Netflixu je důležitá vysoká rychlost, ProtonVPN Plus tuto funkci dokáže. Většinou stačí spustit VPN a vybrat některou ze zemí, Boxpn cizojazyčný Netflix odblokovat umí.

Díky VPN lze odblokovat také youtubová videa, která jsou v Česku skrytá, přičemž Boxpn tuto funkci má. Druhá ze srovnávaných VPN funkci odblokování YouTube videí nabízí.

Kvalitní VPN mají zahrnutu ochranu před únikem DNS, zvládají multi-hop připojení a kill switch. Například ProtonVPN Plus poskytuje ochranu před odhalením DNS a BoxPN pro příklad neposkytuje white-listing.

V části Funkce je tak skóre 10 /10 vs. 8/10.

Jak si stojí Proton VPN Plus v šíři nabídky zemí?

Nižší nabídka serverů se může projevit v nižší rychlosti VPN, ProtonVPN Plus má v nabídce 1 790 serverů. U Boxpn jsme se dopočítali 150 serverů. První z porovnávaných VPN tak nabízí o 1640 víc .

Obdobným parametrem je počet zemí, který u Boxpn dosahuje počtu 32. Srovnávaná VPN nabízí 55, čili o 23 víc. V tomto srovnání tedy vítězí .

Důležitým ukazatelem je také počet současně připojitelných zařízení, kterých Proton Plus VPN zvládne 10. Boxpn v jeden moment připojí 5 zařízení. Úplný přehled vlastností najdete v článku nejlepší VPN zdarma.

Které platformy umí Proton Plus VPN a jaké nabízí BoxPN?

Mezi nejdůležitější vlastnosti VPN se řadí nabídka podporovaných zařízení, ProtonVPN Plus zvládne systém Android a pokrývá zařízení s iOS. Druhá VPN ze srovnání Boxpn VPN iPhone zabezpečí, zařízení se systémem Android zvládne pokrýt.

Provoz VPN se řídí zákony země, kde má společnost sídlo, což platí také o sdílení informací o provozu se státními orgány. Proton Plus VPN má sídlo ve Švýcarsku. Sídlo druhé srovnávané VPN je na Seychelách.

Služba ProtonVPN Plus nebyla lokalizována v českém překladu, Boxpn česky taky přeložena není.

V hodnocení podporovaných platforem dosáhla ProtonVPN Plus bodového součtu 10/10 a Boxpn si vysloužila hodnocení 9/10.

Cena v akci Proton Plus VPN vs. BoxPN

Boxpn VPN lze objednat za 82 Kč měsíčně, druhou z VPN můžete mít za 163 Kč měsíčně. Hodnocení obou VPN za poměr cena/funkce je 5/10 pro první z porovnávaných VPN a 4 /10 pro druhou srovnávanou VPN.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora