Středa, 29 března, 2023

Správný ručník a osuška, to je základ vaší koupelny

Mnoho barev a odstínů, se vzory nebo bez, vždy kvalitní, hebké a měkké, takové jsou naše ručníky a osušky. Ty, do kterých se rádi zachumláte po osvěžující sprše nebo zklidňující koupeli. Jak si ale správně vybrat to, co je pro vaše tělo a koupelnu důležité? Poradíme vám.

Utřít se do sucha

Základní požadavkem je savost. Kvalita je základ, a přesně takové naše ručníky a osušky jsou. Ručníky z bavlněného froté jsou nádherně měkoučké a hutné. Když si ale pořídíte ručník bambus s bavlnou, poznáte, kdo je ve vaší koupelně favorit. Absorbuje totiž až 4x více tekutin. Protože jsou bambusová vlákna dutá, mají mnohem větší nasákavost. Navíc na sebe nevážou nepříjemné pachy, plísně tu nemají šanci, bakterie se nemnoží a ručník dobře schne. A to je nejen pro tělo, ale i pro koupelnu, veliké plus. 

Volte správnou velikost

Menší ručník používáme obvykle během dne na ruce a obličej, dostačující komfortní rozměr je tady 50 x 90 cm. Zato po ranním či večerním sprchování se mnohem víc hodí velké osušky, do kterých se při jejich 70 x 90 cm krásně zavinete. Můžete si je případně vzít i na koupaliště, pokud si nepořídíte ještě větší plážové osušky ve velikosti 90 x 160 cm. 

Pořádná gramáž 

Gramáž pro ručníky a osušky preferujte vždy vyšší, minimálně od 350 g/m2 výše. Tohle tajemné číslo, které uvádí u svých výrobků každý solidní prodejce, vyjadřuje hmotnost jednoho čtverečného metru látky. Je tedy jasné, že čím vyšší gramáž, tím větší kvalita a hutnost tkaniny. Hutnější ručník lépe saje a je měkčí, a tedy příjemnější pokožce. 

Krásně nadýchané

Nadýchanost ručníků je přímo závislá na délce vláken a smyček. Dlouhá smyčka symbolizuje měkkost a je neuvěřitelně příjemná k tělu, proto je oblíbená a vhodná především po večerní koupeli a takové jsou i naše ručníky a osušky. Krátké a husté vlákno se hodí spíše po ranním sprchování, rozproudí vám krev a osvěží, protože má pro pokožku masážní efekt. 

Barvy a vzory

Barevností a správně zvoleným vzorem snadno doplníte nebo změníte vzhled vaší koupelny. Kupte několik sad ručníků a osušek v různých barvách a měňte tvář koupelny bez rekonstrukce. Třeba podle ročního období nebo jen podle nálady. Šedou či béžovou koupelnu báječně oživí červená; potřebujete-li dodat předjarního optimismu, kupte limetkovou. Vanilková zase přidá na světle. Různobarevná koupelna oproti tomu miluje barvy jako latté, bílá, čokoládová či šedá. Nebo zvolte systém muž, žena, děti. Aby se ručníky jednotlivým členům rodiny nepletly, může je mít každý v jiné barvě či odstínu. A dětem pořiďte osušky s obrázky z pohádek či filmů, které milují. 


Vybavte svou koupelnu kvalitně a vyberte si tu nejlepší automatickou pračku ještě dnes.


- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora