Neděle, 5 února, 2023

Steampunk

Steampunk je fenomén, který zaujal mnoho fanoušků. Je to styl, který připomíná 19. století. Oblíbené jsou technické motivy ozubených koleček, kůže, nýty, hodinové strojky a různé technické vynálezy. Vzorem jsou vzducholodě, parní lokomotivy, balóny nebo chobotnice či ryby.

Oblečení má připomínat Viktoriánskou éru. Nosí se nabírané sukně, korzety, a volné haleny. Tomuto stylu vévodí černá, hnědá, béžová a šedá. Steampunk vychází z knih Julesa Verna, které jsou plné zajímavých vynálezů.

Šperky, které se v tomto stylu vyrábějí, jsou plné koleček, hodinových strojků a také různých symbolů. Oblíbené jsou rovněž bicykly nebo ponorky či parníky. 

Také vlaky, křídla i draci. Steampunkový směr dává styl také nábytku, vedou rustikální stoly s kovovými prvky a tmavým dřevem. Můžete si vybrat i kovové dekorace na stěnu nebo polici.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech. 

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o slavných filozofech, jako je například Friedrich Nietzsche nebo Platón či jeho žák Aristoteles.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora