Neděle, 5 února, 2023

Středomořská dieta je plná olivových odstínů s báječnou vůní

Pokud si rádi vychutnáváte kuchyni všemi smysly, je pro vás tradiční italská nebo španělská variace příjemným tématem. Krásné vůně, spoustu barev, ale také prospěšnost pro zdraví. Lehčí trávení přijde hned na začátku, pozitivní dopady změny stravovacích návyků můžete pozorovat už opravdu brzy. Dochutit zeleninovou mísu, ale také pěkně propečený steak, na tom příliš nezáleží. Vychutnávat si život ve všem, co přináší, je totiž zárukou spokojenosti těla i ducha. Pár kapek po ránu, dvě lžičky do polévky z rajčat, která je ve Španělsku jasnou jedničkou. Gazpacho, to už jste někdy slyšeli, že?

Využijte potenciál oliv skutečně naplno

Zapojit do kuchyně nové suroviny, odlehčit si jídelníček, a přitom se neochudit o vše, co prosluněné kouty Evropy přináší. Toť v kostce středomořská dieta, kterou můžete začít držet ještě dnes. Nebojte, není spojená s odříkáním nebo dokonce pocitem prázdného žaludku po páté večer, kdy už podle dřívějších pravd nesmíte pojíst ani malé sousto. Jde spíše o životní styl, jenž se v některých regionech omývaných Středozemním mořem drží už po desítky generací. Méně kardiovaskulárních chorob, to není žádná náhoda! Obyvatelé těchto krajů vděčí za svůj zdravotní stav nejen slunečním paprskům, ale také stylu stravování, jenž se po staletí tříbil až do dnešní podoby, jíž oceňuje i řada turistů.

Trápí vás cholesterol nebo vysoký krevní tlak? I tehdy může být prospěšná dieta, při které zapojíte olivový olej, ale také luštěniny a ořechy. Nezapomeňte na mořské ryby nebo vejce a dostatek sezonní zeleniny. Začít musíte hlavně u sebe, změna stravovacích návyků a konec velkých porcí plných nezdravých tuků je dobrý start. Produkty z oliv jsou pro zdraví dobrá volba, už po pár dnech pocítíte rozdíl na vlastním zažívání, díky němuž budete určitě rádi pokračovat v nastoleném trendu. Klidněji, pomaleji, vychutnávejte si život a vše, co vám nabízí – jak jednoduše se podobná věc řekne, že? Ale výsledek poznáte brzy, jen to zkuste!

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora