Úterý, 28 března, 2023

TESLA PŘINÁŠÍ elektromobil s nejdelším dojezdem: AŽ 647 KM!

Tesla udělala se svými modely díru do světa. Inovativní technologie a zdařilý atraktivní design byly zárukou úspěchu. Postupem času se však začaly objevovat problémy se spolehlivostí a kvalitou. Navíc Tesle nehrál do karet ani dojezd, který byl pochopitelně nižší, než u běžných, spalovacích motorech. Inu, to je úděl elektromobilů. Jenže doba se mění a Tesla přináší s novinkou, kterou bude elektromobil s nejdelším dojezdem vyráběn sériově.

Na jedno nabití až K MOŘI?
Elektromobily byly pro mnohé omezující hlavně kvůli dojezdu. Byly vnímány pouze jako ekologické nákupní vozíky, případně približovadlá na výlety do blízkého okolí. Tesla měla však dojezd relativně použitelný, nyní přichází s modifikací, která jí dojezd ještě více prodlužuje. Informoval o tom portál auto123.com.

TESLA Model S

Po novém se Tesla Model S může klidně stát plnohodnotným autem i na delší trasy. Elon Musk už dříve chtěl pokořit hranici 400 mil při dojezdu, podařilo se mu to až teď. Vylepšená Tesla Model S projde až 402 mil, což je po přepočtu 647 km. Když si vezmete, že nejkratší trasa z Prahy do Rijeky měří 521 km, při úsporné jízdě by to mělo stačit i k moři do Chorvatska. Jistě, ten dojezd bude s největší pravděpodobností nadhodnocený a dosažitelný pouze při ideálních podmínkách, i tak jde o velký skok vpřed.

Elon Musk

Nejzajímavější je, že si Tesla Model S v tomto provedení Long Range Plus zachovala původní výkon. Navíc cosi podobné bude Tesla možná nabízet iu cenově dostupnějším provedení Model 3. Oficiální není nic potvrzeno, údajně se však tato verze Modelu 3 již testuje a na trh by se mohla dostat v roce 2021. Inu, alespoň v tomto udělala Tesla pořádně vstřícný krok směrem ke svým uživatelům.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora