Úterý, 28 března, 2023

Těžba na Mostecku hledá stále větší počet kvalitních řemeslníků

Mostecká pánev je pro Českou republiku jednou z důležitých oblastí, co se týče dolování fosilních paliv. Vedle Sokolovska nebo Ostravska má ale zároveň i ten primát, že je na Mostecku největší povrchový uhelný důl u nás. Jedná se konkrétně o důl Československé armády, a nejen on se potýká s dlouhodobým nedostatkem pracovníků.

Pokud budete hledat různé nabídky práce Most, tak především pro potřeby strojní výroby točící se kolem dolování a samotné důlní činnosti, najdete spoustu příležitostí pro pracovníky v technologických oborech.

Stále více řemeslníků odchází do důchodu

V České republice dochází jen jednou za dlouhou dobu k aktualizaci statistik, které se týkají potřeby pracovních míst v konkrétních oborech, které jsou u nás na trhu. Tento problém se pak odráží na tom, že pravidelně trpíme dočasným nedostatkem různých oborů na pracovním trhu.

V současnosti jsou to především řemeslníci. Je to dáno tím, že dlouhou dobu získávali řemeslníci lepší podmínky v zahraničí, což je v příhraničních oblastech táhlo pryč, ale zároveň i tím, že je velice málo mladých pracovníků. Samotná práce v Mostě i dalších podobných oblastech tak odráží fakt, že mnozí zkušení řemeslníci odchází do důchodu, a není za ně náhrady.

Mnohem lepší podmínky, než v minulosti

Aby se podařilo maximum mladých a šikovných lidí udržet v regionu, tak musely společnosti reagovat také lepšími podmínkami pro budoucí pracovníky. Dnešní době práce Most obsahuje ohromné množství kvalitních nabídek, kde si můžete vybírat v mnohem příjemnějším platovém ohodnocení, a zároveň i mezi benefity, na které se donedávna nemyslelo. Od drobností jako je financování sportu a volnočasových aktivit, až po prodlouženou dovolenou, nebo možnost častějšího čerpání jsou tak řemeslné pozice stále výhodnější.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora