Úterý, 28 března, 2023

Trendy v bydlení roku 2021 aneb jděte s dobou

Interiéroví designéři nezahálí a jako každý rok obnovují aktuální trendy. Moderní vzhled, ale i návrat ke starým časům. To vše je dnes in. Dnes je už takřka nutností jít s dobou.

Je zvykem, že do vývoje bydlení, módy a vlastně všech oblastí se promítá aktuální pandemická situace. Jsme nuceni zůstávat doma ve svých příbytcích a tak je důležité, si ho přizpůsobit pro pohodlí za každé situace. Proto přinášíme pár rad pro lepší bydlení.

Pozitivní vliv barev

Není novinkou, že barvy mají velký vliv na psychiku člověka. Aktuální těžká situace si žádá svá opatření. Je potřeba se obklopovat pozitivními věcmi. Z toho důvodu je letos in rozzářit prostředí kolem sebe. S tím souvisí i jakýsi návrat k retro stylu 60. – 70. let. Takovou živou, osvěžující a veselou barvou je jasná žlutá, oranžová, zelená a modrá.

Těmito barvami můžete oživit textilie, například zářivými dekoračními polštáři, povlaky na pohovku, závěsy nebo koberci. Jen to s těmi barvami moc nepřežeňte. Jak se říká, čeho je moc, toho je příliš.

Obklopeni přírodou

Stejně jako barvy, má na naší psychiku vliv i příroda. Homeofficy, online vyučování nás nutí trávit většinu dne zavření doma. Jistě víte, že pohled na zelenou uklidňuje. A to je něco, co potřebujeme všichni.

Z přírody, květin a stromů naše tělo čerpá energii. Tak se nebojte si udělat z domu džungli. Inspirovat si můžete i v různých kulturách, například rostliny doma podle zásad feng shuei jistě oceníte. Letos jsou v módě exotické rostliny, jako je třeba bambus.

Oblé tvary

Nábytek s oblými tvary působí obecně velmi pohodně. Postel, křeslo nebo pohovka s těmito tvary vás přemluví k odpočinku ani nebudete vědět jak. Zapomeňte na to, že stůl má 4 rohy. Letos jsou v módě oválné nebo kulaté stoly.

Chvíle jen pro sebe

Všichni v jedné místnosti, žádná práce, žádná škola. Vy jen chodíte s košem na prádlo a sbíráte z podlahy odházené špinavé prádlo. To může způsobit značné lezení si na nervy. Proto byste měli mít doma každý svůj kousek soukromí, kam můžete utéct a nechat samu sebe pouze se svými myšlenkami.

Klidový koutek můžete vytvořit i ve velké místnosti s pomocí paravanu nebo stylovou regálovou stěnou, která poslouží i jako úložný prostor. Hlavní je, mít kam utéct.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora