Pátek, 24 března, 2023

V Čechách se nachází mnoho překrásných míst. Kam byste měli vyrazit?

Stále více lidí se rozhoduje, že stráví svou dovolenou v Čechách. Ne každý potřebuje jet do zahraničí, opalovat se na plážích a utratit obrovské množství peněz za hotely a letenky. A je to pravda. Čechy jsou nádherné místo, kde najdete vždy něco nového, překrásného a jedinečného. Musíte jen vědět, kam vyrazit na cestu. A právě s tím vám dnes pomůžeme.

Nejkrásnější místa v Čechách

Jaká města byste měli za svůj život navštívit? Samozřejmostí je Praha, která nabízí mnoho historie i kultury. Na druhém místě je Český Krumlov, který je také historickým centrem. Nezapomeňte ani na Vrbice na Jižní Moravě, kde je vytvořený Hobitín. České Švýcarsko stojí za návštěvu nebo Lednicko-valtický areál s nádhernými zámky, jízdárnou, kolonádou a vítězným obloukem.

Nejkrásnější místa na dovolenou

Dovolená u moře není jedinou možností, jak si užít dovolenou. Vodu si užijete také na Lipně. Vranovská přehrada na Jižní Moravě nabízí písčité pláže i šlapadla. Máchovo jezero je nesmrtelná klasika, která by na vašem seznamu neměla chybět. A jestli chcete dětem dopřát něco zajímavého, zajeďte s nimi do Aqualandu Moravia Pasohlávky. Bazény, tobogány, sauny a mnoho dalších atrakcí si užijí dospělí i děti v každém věku.

Málo známá místa, která stojí za návštěvu

Nechcete se brodit mořem turistů, kamkoli se vydáte? Podívejte se na Rotavské varhany v Krušných horách. Vypadají jako Panská skála, ale nechodí tam téměř nikdo. Výlety po Čechách můžete zavést také k viaduktu v Kryštofově údolí, do mokřadů Soos nebo na levandulovou farmu.

Nejkrásnější místa pro milovníky cyklistiky

Na východě Moravy na vás čeká Baťův kanál. Tato stezka má 80 km a je vhodná i pro děti. V Jizerských horách je vyhlášená cyklostezka Bedřichov. Zde ale musíte počítat s výzvou, která otestuje vaše schopnosti a vytrvalost. Udělat si můžete i cyklistickou dovolenou na Královehradecku, kde najdete stezku dlouhou 380 km.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora