Pátek, 24 března, 2023

Ve věku 97 let zemřel bývalý generální tajemník KSČ Miloš Jakeš

Praha 14.07.2020

Pohřeb Jakeše se konal v úterý v motolské krematoriu bez účasti veřejnosti.
Informovala o tom v úterý televize CNN Prima News, které to potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje. Úmrtí někdejšího generálního tajemníka ÚV KSČ jeho blízcí tajili, pohřeb se už konal v krematoriu v pražské čtvrti Motol.

Pohřeb Jakeše se konal v úterý v motolské krematoriu bez účasti veřejnosti. Účastníci tohoto obřadu se pro média vyjádřit odmítli.

Podle portálu českého ekonomického deníku E15 zemřel Jakeš už 10. července.

Od loňského listopadu policie Jakeše i spolu s někdejším předsedou vlády ČSSR Lubomírem Štrougalem stíhala pro střílení na hranicích bývalého Československa.

Jakeš byl podle vyšetřovatelů zodpovědný za střelbu do lidí na hranicích z titulu své funkce generálního tajemníka Komunistické strany Československa (1987-89).

Jakeš býval dlouhá léta ve vile v oblasti Hanspaulka v pražské čtvrti Dejvice. Poslední roky však trávil zejména v bytě v Dejvicích. V letech 2019 a 2018 překonal těžké zápaly plic.

Spolu se Štrougalem byl jednou z posledních žijících politických špiček z období normalizace. I ve vysokém věku se Jakeš pravidelně účastnil oslavách Svátku práce, které pořádala Komunistická strana Čech a Moravy na pražském Výstavišti. Naposledy tak učinil loni, uvádí portál E15.cz.

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora