Pátek, 24 března, 2023

Viete čo všetko potrebujete pre starostlivosť o psa?

Mať v domácnosti domáce zviera nie je len o príjemných chvíľach ale najmä o zodpovednosti. Ak sa má náš nový štvornohý miláčik cítiť dobre, treba mu vytvoriť zodpovedajúce podmienky pre jeho kvalitný a plnohodnotný život. 

Pes nie je určite hračka, ktorá sa dá kedykoľvek odložiť a potom na novo vybrať, keď nás omrzí. Čo všetko je teda potrebné zvážiť ak seriozne rozmýšľame nad kúpou psa.

Starostlivosť o psa nám zaberie dosť času

O psa je potrebné sa starať, venovať mu dostatok času a dôležité je ho vychovávať správne už od malička (šteniatka). Zdravý pes si vyžaduje aj správnu hygienu. Samozrejmosťou by malo byť pravidelné kúpanie za použitia prípravkov určených pre psov.

Veľmi dôležité je nezanedbať aj starostlivosť o srsť. Pri starostlivosti o srsť je vhodné vybrať špeciálnu kefu, ktorú vyberieme podľa srsti nášho švornohého miláčika. Dôležité je nezanedbať ani strihanie srsti.

Na strihanie srsti je vhodné vybrať strihací strojček pre psa . Ak sa bojíme vykonávať tento úkon, že by sme mohli nášmu psovi ublížiť, je plno ďalších možností, ako mu túto starostlivosť zabezpečiť. V súčasnosti existuje mnoho psích salónov, ktoré tieto procedúry vykonávajú.

Dôležité je kontrolovať aj oči uši či niesú zapálené, v lekárňach sa dajú kúpiť rôzne prípravky, ktoré sú určené na túto starostlivosť.

Ako kŕmiť nášho štvornohého kamaráta?

Najobľúbenejšou a najpoužívanejšou možnosťou je suchá strava, ktorou výhodou je vyvážený pokrm obohatený o vitamíny, minerály a živiny, ktoré sú pre správny vývoj psa dôležité.

Vývoj granúl neustále napreduje, výrobcovia granúl spolupracujú s rôznymi kvalifikovanými zverolekármi a s odborníkmi, ktorú sa v tejto oblasti pohybujú.

Ako rozpoznať kvalitné granule ?

Granule sa prispôsobuje veku aj velkosti plemena. Pred výberom granúl treba starostlivo preštudovať zloženie, ktoré sa nachádza na každej zadnej strane. Len tak budeme mať istotu, že kupujeme kvalitné krmivo s vhodným pomerom zloženia.

Jednotlivé suroviny sa uvádzajú v poradí v akom sú v krmive zastúpené to znamená, že na prvom mieste sa nachádza zložka, ktorej je v granuliach najviac.

Vhodné bývanie pre psa

Pred správnym výberom bývanie pre nášho štvornohého kamaráta je dôležité zvážiť určité faktory. Ak bývame v bytovke je vhodné nášmu psovi vyhradiť určité miesto na jeho súkromie. Každý pes potrebuje určitý priestor pre seba, svoj relax.

Ak naopak bývame v dome je veľmi jednoduché vybrať bývanie pre nášho miláčika. Na záhrade mu vybrať určité miesto na ktorom mu postavíme koterec s vlastným výbehom. Koterec sa odporúča umiestniť na tiché a bezpečné miesto. Väčšinou sa do koterca umiestňuje aj búda pre psa.

Záver

Hovorí sa, že pes je najlepší priateľ človeka a verný spoločník, preto  netreba zanedbať jeho potreby. Spokojný pes prináša do rodiny radosť a harmóniu, a platí, že šťastný pes – šťastný majiteľ. Ale v každom prípade to patrí aj obrátene!

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

- Reklama -PR článek
- Reklama-123jobs

Další články autora